Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplatná výpověď ve výpovědní lhůtě

Dobrý den,

nikde se nemohu dočíst, jak je to v situaci, kdy zaměstnanec podá výpověď a zaměstnavatel ho během výpovědní lhůty vyhodí na hodinu v rozporu se zákoníkem práce. Jaké náhrady škody za neplatně danou výpověď se může zaměstnanec domáhat, když by třeba za 2 týdny tam stejně skončil uplynutím výpovědní lhůty?
Běžně zaměstnanec vysoudí ušlou mzdu, ale tady by v případě výhry zaměstnance zaměstnavatel platil třeba jen 2 týdny.. Jak se to řeší? Jakou náhradu může zaměstnanec požadovat?

„Vyhození na hodinu“ není výpověď, jde o okamžité zrušení pracovního poměru,
což je samozřejmě možné i v průběhu výpovědní doby.

Zaměstnanec by musel zaměstnavateli písemně oznámit, že šlo o neplatné zrušení
pracovního poměru a sdělit mu, že trvá na dalším zaměstnávání.

A do dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit, by se musel obrátit na soud.

Náhrada ušlé mzdy by přicházela v úvahu od data doručení zaměstnavateli.