Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Balík na poště

Dobrý den, na poštu jsem si objednal balíček, ale stala se nějaká chyba a při objednávce jsem uvedl nesprávný datum narození.. Je mi 15 a mám občanku bude to problém? Neboli půjde to vůbec vyzvednout? Předem děkuji za odpověď..

Řešení:

Posta nebude kontrolovat datum narozeni, navic tyto informace ani nema k dispozici. S obcankou si balik na poste vyzvednes

loading...

Jestli jsi v tom eshopu uvedl i tel.číslo,tak pošta pošle SMS,že je balíček k vyzvednutí.A k tomu kód,se kterým může zásilku vyzvednout kdokoliv a totožnost nekontrolují,podpis také nechtějí.
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balik-na-postu#7

Vyzvednutí balíkové zásilky
Po uložení zásilky na poště je možné balík vyzvednout bez nutnosti prokazovat totožnost. Stačí předložit kód pro vyzvednutí, který adresát nalezne v SMS nebo e-mailovém avízu o uložení. Zásilku tak může vyzvednout i třetí osoba.

Od kdy se uvádí v objednávce datum narození, to přece pro realizaci objednávky neni potřeba a je to zbytečný údaj. I kdyby ho z nějakého důvodu obchod pro nějaké další zpracování používal, pochybuju, že ho předá poště a i kdyby, pochybuju, že by s tím pošta něco dělala.
Snad jedině pokud by to bylo nějaké zboží, které je omezené věkem, tam to snad nějak poošta řeší (poté co několik pokusů ukázalo, že si s tím pošta neláme hlavu), ale tam je důležité dosažení věku (to asi určuje odesílatel, nevím, nemám takovou zkušenost) a ne konkrétní datum.

No - shop to už poslal.... na základe sfalšovaných údajov.... pošte je jedno, koľko má rokov, ak má OP a meno a adresa na OP je zhodná na balíku ako Adresát - tak vydá. Vek ich nebude zaujímať - i tak nevedia, čo v balíku je....

A mladý si asi kúpil nafukovaciu Anču.... pre tréningové účely :-D:-D:-D