Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupující nepřepíše vozidlo

Zdravím, prodal jsem auto se závadou, rozhodoval jsem se zda ho dát sešrotovat nebo někomu prodat, nakonec se ozval člověk že by o auto měl zájem a tak jsem mu ho za 2000kč prodal. V kupní smlouvě je napsáno, že se jedná o vozidlo v havarijním stavu vhodné na generální opravu a také že kupující se zavazuje přepsat vozidlo do 10dní.
Bohužel nastal problém, že kupec sliboval sliboval, ale nakonec auto nepřepsal a zablokoval si mé tel. číslo.
Zítra je poslední (desátý pracovní den) kdy je možno vůz přepsat, ale je jisté že kupující nic přepisovat nehodlá, když si měl zablokoval....

Co teď mohu dělat? Vím že mi tu budete radit, že jsem měl při prodeji jít s kupujícím na úřad a rovnou to přepsat. Bohužel mám ale práci kdy jsem od po-pa pryč (vracím se až pátky večer) takže tato možnost u mě není.
Zítra obvolám registr vozidel a zeptám se tam, ale ptám se zde, abych zhruba věděl co mohu očekávat.
Popřípadě pokud se s tím někdo setkal tak budu rád za zkušenosti.

2016 vs 2019 - stále se mění právo kolem tohoto. Proto se ptám a ano stále dělám tu stejnou chybu protože stále mám práci, kdy jsem pracovní dny zaneprázdněn. Takže nemám jinou možnost než prodat auto takhle....Chápu, že pro někoho je to nepředstavitelné, nemít ve všední dny čas courat se po úřadech, ale ano i takové povolání - mimo domov mnozí z nás mají.....

Nedávají nic, volal jsem na tři vrakoviště všechny prý kvůli momentální nízké ceně šrotu nedávají nic (za auta starší 15 let) - i když na stránkách bylo napsáno něco jiného....
Převod se nedá udělat kdekoliv, když jsem každý den od rána do večera v práci mimo ČR....

když jsem každý den od rána do večera v práci mimo ČR....

No tím spíš,vyděláváš asi pár desítek tisíc a šetříš na nesprávném místě.Na ten převod jsi mohl dát plnou moc třeba kamarádovi,aby tam došel za Tebe.Teď už je pozdě,budeš s tím mít jen problémy a řešit je z ciziny.

Opět Vaší lenosti se se dostal do situace, kde jen těžko najdete řešení.
Abyste mohl vozidlo přepsat, musíte mít evidenčku a plnou moc od kupce. Ani jedno nemáte a tak to nepřepíšete. Je úplně jasné, že vozidlo za 2000Kč žádný kupec nepřepíše. Registr Vám nepomůže.
Jedině soudy, ale to je moc složité a Vy to nezvládente, když jste nezvládl převod vozidla.

Kupující nesplnil podmínky a ne jen nějaké ústně dohodnuté, které by bylo těžké dokazovat. Pokud se podle smlouvy k něčemu zavázal a to neudělal, snad jsou nějaké páky, jak ho donutit, protože pak by taková smlouva postrádala jakýkoliv smysl (prostě styl papír snese všechno nebo slibem neurazíš).
Nešlo by třeba odstoupit od smlouvy z důvodu jejího neplnění protistranou, no nejsem právník tak nevim.

Odstúpenie od zmluvy na základe nesplnenie zmluvných podmienok je obojstranne možný právny akt. Treba odstúpenie podať kupujúcemu písomne so zdôvodnením s presným termínom hmotného plnenia, poslať poštou s doručenkou s vrátenkou na obálke I. tr. Ak sa pošta vráti alebo bude opozičná strana nečinná do termínu, je nutné podať s týmto dôkazom spolu so zmluvou o kúpe, žalobný návrh na príslušný I. stupňový súd s domáhaním sa vrátenie predajnej veci predávajúcemu v stave, ako bola v čase kúpy. (Je to dôležité, lebo pokuty za priestupky s vozidlom idú na tvoje triko, človeče nešťastná).

V SVK Občianskom zákonníku sa vychádza z:

§ 48
(1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.

(2) Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.

záväzkové právo k § 48 je uvedené podľa § 489 a nasle Obč.zákonníka.

V ČR máte obdobné znenie lenže v inom paragrafovom označení.

Tomu sa hovorí, nasral si si do bot. Lebo v tomto skomunizovanom, eštéíbáckom bordeli ríše zla OST bloku je to všetko úplne na ruby nielen v oblasti práva, komunistická mafia v štátnej správe a eštébákmi naštepenej justičnej talármafii sa rehoce vypatlanému národu priamo do papule.

Aj ak by si mal predajnú zmluvu nepriestrelne skoncipovanú v zmysle platnej legislatívy, osadenú v zlatom rámčeku, ošetrenú notárom, ťaháš za kratší motúz (provaz). Oni, z veľkým Ó sú tu na zákony, na ľudovodemokratické, zločinecké neprávo po 1989, tj. konkrétna mafia komunistov, eštébákov, luza zákonodarcov okotených z boľševického, zdegenerovaného semena lumpenproletariátu s IQ podbíjačov podvalov u železnice.

Dostal jste se do opravdu složité životní situace a nic na tom nemění ani fakt, že svojí leností, nedůsledností, nebo nevědomastí…
Sám jsem tady řešil problém otce mého kamaráda, který udělal stejnou hloupost a nechtějte zažít to, co zažíval cca po 1,5 roce on...začaly chodit pokuty, nejdříve jen z ČR za špatné parkování...poté za překročení rychlosti a nakonec i ze zahraničí za 40-50 Euro..
Registr vám nepomůže, pro ně jste zapsán jako majitel vozidla vy a to že nový majitel, byť má zákonnou povinnost učinit přepis do 10 dnů tak neučinil je jim fuk.Jediná možnost je najít ho, potažmo své auto a dohodnout se s ním jak dál..vrátit peníze a vzít si auto, nebo ho konečně přepsat..jiná možnost sice je, ale je to tak na 3 - 6 let a mezi tím, vás ty pokuty pokud bude páchat přestupky zrujnujou..

On měl ještě smůlu v tom, že nový majitel přeprodal toto nepřihlášené vozidlo dalším 3 majitelům ( tedy aby bylo jasno vozidlo měl na konci 4. majitel v řadě od prodeje ) ten původní měl nefunkční mobil, na email nereagoval a odstěhoval se bůh ví kam...
Policie vám nepomůže, vy jste se dohodli a on vám zaplatil, došlo k předání vozu...nikdo nikomu nic nedluží, takže tak .

Takže pokud již jste na registru byl a sdělil jim celou historku a oni s vámi vyběhli, je již pozdě.

Musel byste hrát hlupáka a zažádat o kopii velkého i malého TP ( jak že jste ho stratil ), potom najít svůj vůz a nechat ho legálně zlikvidovat ( K tomu právě potřebujete ty doklady ) a pak s tím papírem o likvidaci jít zpět na registr a auto oficiálně zrušit AMEN

Takže přeju pevný nervy a hodně volnýho času při řešení této šílené, ale naprosto zbytečné situace.

Hmm říkejte si tomu jak chcete, pokud není jiná legální možnost, všichni se mu vysmívají do ksichtu, nikdo není ochoten ani schopen mu pomoci se legálně domoci přepisu, když sám tvrdíte, že mu žádná sankce nehrozí ( přitom mu hrozí stejně jako původnímu majiteli 50 000 kč ) tak jak tedy celou tuhle věc řešit ??

Nejde mi o další plácání hypotéz...jde mi o reálné řešení...?? Takže ? Pokud on se s ním nedomluví, nebo ho ani nedohledá jak tedy dál, pro registr, tedy stát tude neustále majitel ON. Nový " jako " majitel podle vás NEMÁ ŽADNOU POVINNOST...tady je asi něco špatně ne ??

Ano, chápu že se do téhle situace dostal sám svou leností, nebo nevědomostí, nebo důvěřivostí nebo je to jedno...ale jak tedy z toho ven? Ta paní jak jsem popisoval odkazy o kterých zase tvrdíte že by možná...kdyby jsou bohužel v dnešním kocourkově jediná možnost jak to vyřešit.
Takových lidí jsou minimálně stovky, možná tisíce a řešení není, přijde vám to normální ? Nebo jen komentujete, protože můžete ??

A cizí vozidlo na základě smouvy ?? Aháá takže opačně je to v pořádku, ale on má zkrátka smůlu..LOL

Schizo, považuji se odborníka na zákon 56/2001, páč jsem se účástnil jeho změn, jakžo i zákonu 168/1999. Je těžké vysvětlovat Vám, když jste rozhněván a pobouřen. Nevím proč vytrhnete větu a napasujete jí ke svému pocitu.
"On dostal jen plnou moc a žádná sankce mu nehrozí" tato věta se vztahuje k tomu, že mu dal plnou moc a když to nesplnil, nehrozí mu od prodejce žádná sankce. Už chápete?
Když Vám nejde o plácání hypotéz, tak to nedělejte. Jestli navádíte někoho, aby někomu odcizil vozidlo a nechal ho zlikvidovat, je to Vaše rozhodnutí, já jen musím sdělit, že to je trestné.
majitel podle vás NEMÁ ŽADNOU POVINNOST...tady je asi něco špatně ne ??, ale to jsem nikde nenapsal, jen jste si to domyslele.

Jak z toho ven? Jedině dle zákona. Složitě. Takových liných lidí jsou stovky, bez vozidla a spolupráce s kupcem, jedině přes soud.

To že jste tím myslel, že od původního majitele mu žádná sankce nehrozí jste vysvětlil až teď, bohužel při sebevětší dobré vůli to z vámi napsaného textu nešlo pochopit....

Dle zákona je tedy co ?? Soudně je tedy jak ?? Pokud odkážu na články, diskuse, napíšete že jsou plné polopravd a nepřesností, ale sám řešení jen opěvujete, ale žádné konkrétní nenabízíte...

Sám vím, že donutit registr nelze ani pomocí soudu, né tak jak by to bylo logické, tedy že by soud rozhodl ve prospěch původního majitele, že jeho údaj má registr změnit / vymazat na základě kupní smlouvy .

Jediné soudní řešení je jak jsem odkazoval přes judikát týkající se osobních údajů a napadení registru, že používá neplatné údaje...

Nikoho nenavádím, je zastávám heslo na hrubej pytel hrubá záplata, neboli, vyjebáváš se mnou, vyjebu s tebou. Minimálně bych mu pokud bych ho dohledal sundal značky, chtěl bych vidět jak by žádal o nový LOL

Pane Schizo, musíte číst články tak, jak jsou řazené. Jelikož jsem odpovídat "ml1" kde jsem mu sdělil ohledně rady a smlouvy co mu radil, jak postupovat. V příspěvku ještě před tím jsem uvedl jak postupovat. Vy jste za nějakou dobu dal odkaz na poradte,cz, kde jsem psal jinému to podobné.

Nikoho nenavádím....potom najít svůj vůz a nechat ho legálně zlikvidovat...
Já v tom vidím nabádání k odcizení cizího vozidla, Vy nikoliv. Takže máme každý jiný názor.
bych ho dohledal sundal značky opět k nabádání krádeže. Je to Vaše rozhodnutí.

To, že na poradně.cz, z Vašeho odkazu, jsou nepřesné informace je jasné každému, kdo problematice rozumí.
Pokud nedojde ke změně zákonu 56/2001, není jiné řešení, nežli složitě přes soud a s nejistým výsledkem.

:https://www.poradte.cz/auto-moto/26561-souhlasila-jsem-s-poloprevodem-auta-co-ted.html

Tady je návod jak postupovat v případě že všechny pokusy o domluvu selžou, ale je to na dlouhý lokte, je tam někde odkaz na judikát nejvyššího správního soudu, který rozhodl ve prospěch ženy, která řešila naprosto stejnou situaci...nakonec, pokud jsem to četl všechno a správně pochopil, donutila registr vozidel zrušit neplatný, nebo nepravdivý údaj v registru.

Zkrátka to nějak přes ochranu osobních údajů, kdy státní instituce nemohou pracovat s nepravdivými údaji ( Ona již nebyla oficiálně majitelka na základě prodejní / kupní smlouvy ) dotáhla ž k výmazu svých údajů z registru..

Ještě se tam řešilo, že údaj v registru je jen údaj a nikoho nezavazuje k odpovědnosti za provoz vozidla..