Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proplacení zdravotní péče v zahraničí

V zahraničí jsem musel být ošetřen u lékaře kvůli menšímu zranění, ošetření jsem zaplatil na místě v hotovosti. Měl jsem uzavřeno cestovní pojištění.

Mohu požádat o proplacení nákladů na ošetření zároveň z cestovního pojištění i z povinného zdravotního pojištění?

Aha.

Žádat můžeš o cokoliv, třeba ať ti to proplatí ještě i na lampárně. Zda ti to 2x proplatí a zda se to dá kvalifikovat jako (pojistný) podvod, netuším. Nedělal bych to.
Zeptej se na své zdravotní pojišťovně, zda ti to proplatí oni. Pokud ne, oslov toho, od koho máš cestovní pojištění.

Pojistný podvod samozřejmě dělat nechci, proto se na to ptám. Osobně by mě vůbec nenapadlo, že by se mohlo jednat o pojistný podvod, ale jen tak mezi řečí jsem to zmínil kolegyní a ta si myslela víceméně to samé co vy, co mě překvapilo. Vždyť si přece platím dvě pojištění, tak bych měl snad mít nárok čerpat z obou, ne?

Nedává přece smysl, kdybych si zaplatil třeba 10 pojištění, tak abych já platil desetinásobnou cenu, ale pojišťovny zaplatily pouze desetinu / zaplatila jen jedna pojišťovna.

Jinak na zdravotní pojišťovně mi to samozřejmě proplatit musí (nepočítaje některá omezení). Nedává mi tedy ale potom smysl si platit zvlášť cestovní pojištění, když nakonec ještě budu obviněn z pojistného podvodu.

Myslím,že jednu škodu(náklady) uhradí jen jednou.To je jako bys měl pojištění auta vícekrát a při havárii si to nechal zaplatit třeba 5x.Taky to bude pojistný podvod.Možná ale při hlášení škody vyžadují nějaké čestné prohlášení,že už nebylo plněno jinde.

Myslel bych si, pokud se pojistím komerčně, například u tří pojištoven, že mi dají 1000 Kč když si zlomím prst, tak inkasuji tři krát.

Samozřejmě platí nějaké podmínky, za kterých inkasuji. Prst si nemůžu zlomit schválně, nesmím být nasračky atd....

Jsou to tři různé produkty na sobě nezávisle.

Zdravotní pojišťovna uhradí pouze náklady na neodkladnou zdravotní péči v cizině, a pouze do výše stanovené pro úhradu takové péče na území ČR. Čili pokud to nebyla neodkladná zdravotní péče, nebo pokud jsi platil víc, než se hradí v ČR, tak nahlásit komerční pojišťovně škodní událost z cestovního pojištění.