Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neschopenka z důvodu obavy nakažení COVID-19

Dobrý den. Jsem zaměstnán jako obsluha největší čerpací stanice v kraji. Jelikož se situace ohledně šíření nákazy zhoršuje, tak mi můj ředitel doporučil z důvodu ochrany zdraví jít na neschopenku. Chci se zeptat, zda-li je to vůbec reálné toto u doktora získat? Lidé chodí stále bez ochran úst, nosu, pracuje se s hotovostí a lidí jsou samozřejmě stovky. Co je nejlepší v takové situaci udělat? Děkuji.

Je to prekážka v práci zo strany zamestnávateľa. Takže on musí platiť (podľa vášho zákonníka práce - vyhľadaj si) buď 100%, alebo týmto zákonom stanovené % mzdy + odvody. Takže ťa jednoducho vyzve na to, aby šiel na PN, potom bude platiť len (u nás 10 dní) nemocenskú a potom to platí štát. A samozrejme - už neplatí odvody, lebo musí poistencom štátu v tejto dobe. A on ušetrí.

Neschopenka je pro lidi uz nemocne, nelze ji vystavit z duvodu obavy, ze onemocnis. Muzes ale simulovat, ze treba ti neni dobre a dneska ti to lekar radsi napise nez bys nahodou chytil k tomu nachlazeni i korunavirus a chcipnul mu.
Pokud se obava zamestnavatel, mohl by ti dat prekazku v praci na strane zamestnavatele, jenze bys byl doma a on to musel calovat, coz nechce.

Moznosti je spousta:
simulovat nemoc
presvedcit zamestnavatele at vam da tu prekazku v praci
vzit si dovolenou
pozadat zamestnavatele o neplacene volno
pokud mas male deti, tak s nima muzes byt na osetrovacce
nebo proste chodit do prace.

Taky mi bylo v práci doporučeno abych byl doma. Takže v neděli mi rupne v zádech. Nejsem nadšený, ale aby firma co má 5 tisíc zaměstnanců nedokázala sehnat dezinfekce a roušky tak to je fakt na facku (pokutu). Hlavně nezastavovat provoz....

Ředitel nejspíš myslel abyste šel marodit. Ne abyste vykládal lékaři pppppy jako ředitel o ochraně zdraví. :-) V takové situaci je nejlépe si vzít tu neschopenku. Třeba na bolest zad, nebo ucha a tím ochránit své zdraví. :beer: Samozřejmě pokud tu chorobu lékař objeví. :-D