Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň z nemovitosti

Nevíte někdo, jak se vlastně stanoví daň z nemovitostí? Připadá mi nesprávné, aby člověk žijící na okraji Prahy, v ulici bez kanalizace, bez řádné vozovky a bez rozvodů plynu platil stejnou daň jako vlastníci nemovitostí ve stejné obci, kteří všechny uvedené vymoženosti mají?

Tlač na vaše zastupitelstvo, jelikož daň celou obdrží místní část kde vlastníš nemovitost. Znepříjemňuj jim život a můžeš jít do voleb za dva a půl roku. Máš volební téma. Když z tebe mají peníze tak ať pro tebe něco dělají. Pokud je vás víc tím líp.

Daň z nehnuteľnosti sa neposudzuje podľa toho, či je tam kanalizácia, plyn, komunikácia. Tieto veci majú vplyv na HODNOTU nehnuteľnosti (ak by si predával/kupoval).
Daň z nehnuteľnosti je vypočítavaná podľa toho, akú sadzbu určí správca dane za meter štvorcový v danom území, lokalite.
Takže plačeš na nesprávnom hrobe, že nemáš cestu, kanalizáciu, plyn - daň to neovplyvní a sťažuj sa miestnej samospráve, prečo nemáš tie inžinierske siete ako ostatní.