Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nájemní smlouva chaty s roční výpovědní lhůtou

Dobrý den,chtěl bych nyní pronajmout rekreační objekt-chatu ale minimálně na rok.Je celoročně obyvatelná.Chtěl bych ,aby to bylo zakotveno do smlouvy ,aby si to někdo nepronajal jen na léto a potom odešel a na podzim a zimu si to nikdo nepronajme.Řikal jsem to realitní makléřce a ona mě tvrdí ,že to není možné ,že je to právně napadnutelné že výpovědní lhúta je ze zákona 3 měsíce a že neví ani jak by to formulovala.Tak jsem se chtěl zeptat jestli je to možné nebo není.děkuji

no to je pravda...a minimální délka pronájmu je možná zakotvit do smlouvy?My máme třeba komerční objekt pronajatý a tam je výpovědní lhůta na 6 měsíců,ale to je na právnickou osobu ,takže tam jsou asi jiné právní možnosti...A tedy minimální délka pronájmu je možná?

To je možná pravda, ale pokud nájemník se smlouvou a podmínkami předem souhlasí, tak se asi soudit ani nebude.To by s tím musel kalkulovat předem, že skončí dřív a pak se mu část vrátí.Malá praděpodobnost, že by se chtěl soudit a cpát do toho další peníze za advokáta pro sepsání žaloby, soudní poplatky atd.