Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překážky v práci na straně zaměstnavatele

Dobrý den, dnes nás firma informovala, že od zítra nemáme chodit na až 3 týdny a budeme za 80% doma z důvodů překážek v práci na straně zaměstnavatele. Jelikož jsme to nedostali písemně, zajímalo by mě zda toto jednání firmy je normální a není nějak protiprávní. Budou mi zkracovat plat, aniž bych cokoliv podepsal a měl to na papíře. Nebo to má váhu i slovně? Předpokládám, že to dostaneme opožděně, jelikož firma všechno řeší ledabyle, nenormálně dlouho a nevhodně, ale nelíbí se mi to a chci vědět zda bych to měl nějak řešit, co mohu dělat.
Pak bych se chtěl zeptat, zda se těchto 80% bere z hodinovky, nebo z průměrné mzdy i s prémiovou složkou, či jen z osekaného základu. Děkuji

Firma se s náma furt snaží vyjebávat a kolega i říkal, že bude normálně chodit, odsedí to a když mu nedaj 100% bude je žalovat, že od něj nemají nic podepsaného, kde by ho o tom informovali. A prý tam má vysloveně stát, že v době od "té" do "té" do práce nesmíš chodit, ale nám řekli, že když se něco objeví tak máme být na telefonu a dojít. To si ani člověk nemůže nic naplánovat. Nevím jak to bude, ale zajímalo by mě jestli by v takové situaci bylo právo na jeho straně. Logicky mi přijde, že by mělo a firma dělá něco nelegálně. Tak kde je pravda.

Proboha, to jsou zaměstnaci, ještě že nemám takové zaměstnance.

Postup zaměstnavatele i s těmito postupy je popsáno v zákoníku práce. Vy víte prd, ale víte, že je bude nejlepší žalovat?
Průměrná mzda krácená o 20%. To Vám nestačí, když budete doma válet šunky?

Firma Vás informovala nějakým stylem, jak to proběhlo? Porada, každému to sdělil vedoucí na pracovišti? Popište to lépe.

Za 80% průměrné mzdy a sedět doma, taky bych zaměstnavateli poděkoval, že je tak štědrý. Standardně je to 60%.

Mimochodem - když nám zaměstnavatel nařídil povinně dovolenou, tak jsme to dostali 15 dní předem, do firemního e-mailu a ti co nemají firemní e-mail, tak těm bylo výrobním mistrem uděláno shromáždění a oficiálně tam sděleno. Nikdo nic nepodepisoval.

Vím prd, proto se ptám. A vy víte prd o mé firmě. Ne každý si může dovolit ztratit 20% mzdy a jsou lidi, kteří nestojí o to válet šunky doma, stojí o normální práci za 100%. Jsou lidi co všechno posrali, jinde by je okamžitě vyhodili a teď se v kanclech chichotají a je jím to u prdele sedí tam dál bez postihu za 100% a my jsme na tom bití. Není to jen tohle, takových věcí je ve firmě tuny a nebudu to tu vypisovat, očividně to každý vidí černobíle.

Forum poradny je od toho aby se tu kladly otazky, tak bez do pici s takovýma dotazama ty! Já do žádnýho kanclu nechcu potit si prdel osm hodin denně, a čumět jen na monitor a vypisovat tabulky, to by mě fakt nebavilo, radši něco tvořím.