Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nošení vojenské uniformy

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jestli by bylo protizákonné nosit vojenské sako AČR vz.97, pokud bych z toho odstranil hodnosti, výložky, nárameníky, veškeré znaky, vlajku a stříbrné knoflíky bych vyměnil za normální knoflíky z normálního civilního saka? Aby z toho nebyl nějaký malér-vydávání se za vojáka. Děkuji moc.

Předmět Autor Datum
Sice nechápu potřebu tohle na sobě nosit, ale nic nehrozí. nový
karel 24.05.2020 23:48
karel
Pro vydávání se za vojáka bys musel nosit aktuální vzor. Pokud budeš nosit "historickou" uniformu, n… nový
Jan Fiala 25.05.2020 11:24
Jan Fiala
Může nosit i aktuální vzor. Ale nesmí mít insignie, cokoliv, co ho určuje jako příslušníka armády. A… poslední
Prasak 25.05.2020 17:25
Prasak
Myslím, že i kdyby jsi chodil v současně platné armádní uniformě bez hodnosti, tak to ani nikdo nepo… nový
nerady 25.05.2020 12:51
nerady

Může nosit i aktuální vzor. Ale nesmí mít insignie, cokoliv, co ho určuje jako příslušníka armády. Ani tu vlaječku. Ačkoliv na chlastačky sám mám ještě z vojny blůzu, ale znak roty a vlaječku jsem tam nechal. Nechci si kazit vzpomínku, tu blůzu jsem tehdy fasoval úplně novou.

Myslím, že i kdyby jsi chodil v současně platné armádní uniformě bez hodnosti, tak to ani nikdo nepozná, jelikož těch pár vojáků co máme nejsou ani vidět. V parádní uniformě jsou vidět jen při nějakém vyznamenávání. Pokud budeš nosit jen sako bez hodnostního označení a příslušnosti k zbrani (označení na klopě) tak to není celá uniforma a nikdo si tě nevšimne. Hlavní je nenosit brigadýrku, to by si pak musel vyšší šarže zdravit.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru