Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Samozřejmě že jsem jim nadiktoval bokovku telefon a bokovku mail. Ale mě spíš jde o princip, k čemu…
kapole 31.05.2020 14:54
kapole
Určitě na stránkách Alzy bude vyjádření k GDPR. Dělají s tím věci podle zákona (oficiálně), nebo ris…
Prasak 31.05.2020 17:11
Prasak
Hlavni co s tim delaji je analyza chovani zakazniku. Predikce, cilena reklama atd. A samozrejme, ze…
re4zon 01.06.2020 00:26
re4zon
Mě přijde, že se ty predikce a cílení reklam přeceňujou. A s těmi daty se nakládá dost nešikovně, sk… nový
ml1 03.06.2020 11:49
ml1
To s tím ale moc nesouvisí, to je důsledek a tvoje hloupost že reklamy a sledovací servery blokované… nový
Mazdec 07.06.2020 20:52
Mazdec
No jestli podle sebe posuzujes fungovani celeho systemu... Ver tomu, ze jim to funguje hodne dobre. poslední
re4zon 09.06.2020 12:59
re4zon

Samozřejmě že jsem jim nadiktoval bokovku telefon a bokovku mail. Ale mě spíš jde o princip, k čemu to potřebují, jaké to vrhá světlo na firmu jako takovou, když chce znát věci, po kterých ji nic není. Kdy to smažou, co s tím dělají.

Aktuálně: na mail mi přišla "faktura".

Určitě na stránkách Alzy bude vyjádření k GDPR. Dělají s tím věci podle zákona (oficiálně), nebo riskují průser a přeprodávají databáze aktivních kontaktů (neoficiálně).
Telefon a email si od zákazníků berou pro rychlejší komunikaci. Mně posílali SMS, že už mám zboží v Alzaboxu.
Pokud sis pro zboží přišel osobně do prodejny, je tvé plné právo jim žádné údaje neposkytnout.

Hlavni co s tim delaji je analyza chovani zakazniku. Predikce, cilena reklama atd. A samozrejme, ze se databaze preprodavaji, dela to i google a vsechny mozne dalsi firmy. Sice anonymizovane (bez jmena), ovsem to dnes neznamena vubec nic..

Mě přijde, že se ty predikce a cílení reklam přeceňujou. A s těmi daty se nakládá dost nešikovně, skoro bych řekl hloupě. Chápu, že když jsem hledal baterii do notebooku, kterou jsem pak koupil osobně, že mi pak prohlížeč delší dobu nabízí baterie. On neví, že už ji mám (i když kolik jich prodají, asi by nebylo pro obchod tak těžké si spárovat nedávné vyhledávání s mojí návštěvou). Ale jestli něco koupim, tedy dokončim nákup, a tím něco myslím něco většího (televizi, tiskárnu), jaký smysl má mi podsouvat ještě měsíc totéž, opravdu myslí, že budu kupovat druhou televizi nebo tiskárnu. Přitom by se to dalo využít chytřeji. Hledal baterii do letitého notebooku (poslední model do kterého pasovala se 8 let nevyrábí), už ji nehledá, asi ji má, co třeba podsouvat mu nový notebook, nebo jiné vhodné příslušenství k danému notebooku (televizi, tiskárně), že? Zatím to tak obvykle nefunguje, takže jsem docela v klidu, až ta umělá inteligence dospěje do takového stádia, to bude teprve vážné. A až za dobu na které je nastavené kazítko daného zařízení mi začne nabízet nové, to bude další level. Ale pořád je tady svobodná vůle, reklamu přece nemusím poslouchat. Důležité je, že ji vnímám, že ji identifikuju jako reklamu, protože kdybych ji nevnímal, je to zlé.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru