Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neprovedená vstupní prohlídka

Dobrý den,

pracuji 4 měsíc u soukromého podnikatele a nebyla mi provedena vstupní zdravotní prohlídka před podepsáním smlouvy, je tedy možné, že pracovní smlouva neplatí a mohu kdykoliv odejít? Dočetl jsem se, že by pracovní smlouva mohla být neplatná.

Děkuji za informaci.

přežitek

Jak se to vezme.
Nastoupíš do hokny. Máš v háji třeba karpály.
Rok vydržíš a pak jdeš marodit.
Jsi vyčuraný a začneš hlásat nemoc z povolání.
Když to vyhraješ, firma ti bude muset platit příspěvek kterým dorovná rozdíl mezi nižší mzdou z důvodu chromé ruky a mzdou co jsi pobíral před tím u té firmy.
Takže vstupní prohlídka je pro firmu docela důležitá. Že to nedělají je jejich problém.
Ono to něco stojí.
Stejně tak by měla proběhnout i výstupní, aby si pak někdo nevymýšlel, že má následky z minulé práce. Vyčuranost nemá meze.

Kde jste se dočetl takový nesmyl?
Takže podle Vás by Vám zaměstnavatel nevyplatil tento měsíc mzdu, páč mu nezbylo, a druhý měsíc by pak řekl, že smlouva je neplatné a tak Vám již nic nedá?

Já posílám zaměstnance na prohlídku až po zkušební době, nebo když se ohlásí inspektorát.

Toto nie je dôvod neplatnosti pracovnej zmluvy!
Vstupná lekárska prehliadka sa môže vyžadovať vtedy, ak to povaha a pracovné zaradenie vyžaduje, alebo ak to priamo vyžaduje zamestnávateľ. Vtedy sa vykoná, preplatiť by to mal zamestnávateľ.
Samozrejme - ak sa vyžaduje - vstupná prehliadka by mala byť vykonaná pred nástupom na pracovnú pozíciu, alebo ihneď po prijatí do zamestnania. S tým však súvisí i to, že pokiaľ by bol pracovný pomer ukončený, musela by sa vykonať i výstupná lekárska prehliadka.
Bolo by NELOGICKÉ vyžadovať lekársku prehliadku napr. od administratívneho pracovníka v kancelárii.
Takže pokiaľ nevyžadoval - nie je to dôvodom, aby si si myslel, že zmluva je neplatná.

Jde mi o to, že mám možnost jít do lepší práce, (zde je to opravdu otročina) , ale do té bych potřeboval nastoupit už příští týden, zaměstnavatel mi samozřejmě výpověď na dohodu nepovolí a musel bych tu tedy zůstat 2 měsíce (výpovědní lhůta). Napadla mě ještě ta věc, že bych si nechal napsat od doktora, že nemůžu tuto práci vykonávat a o tom sem se dočetl, že bych mohl odejít na hodinu a nastoupit poté hned do nové práce.

že bych si nechal napsat od doktora, že nemůžu tuto práci vykonávat

V případě zdravotních potíží má zaměstnavatel povinnost přeřadit zaměstnance na jinou práci, kde to nebude vadit.Takže když Tě nebude chtít pustit hned, můžeš skončit na dva měsíce někde ve skladu nebo pomocná síla.Navíc potvrzení o nemožnosti pracovat naplno odradí i nového zaměstnavatele, který si najde raději někoho "zdravějšího".