Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neprovedená vstupní prohlídka

Dobrý den,

pracuji 4 měsíc u soukromého podnikatele a nebyla mi provedena vstupní zdravotní prohlídka před podepsáním smlouvy, je tedy možné, že pracovní smlouva neplatí a mohu kdykoliv odejít? Dočetl jsem se, že by pracovní smlouva mohla být neplatná.

Děkuji za informaci.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Toto nie je dôvod neplatnosti pracovnej zmluvy! Vstupná lekárska prehliadka sa môže vyžadovať vtedy,…
yYy 09.06.2020 12:17
yYy
Jde mi o to, že mám možnost jít do lepší práce, (zde je to opravdu otročina) , ale do té bych potřeb…
James666 09.06.2020 14:14
James666
že bych si nechal napsat od doktora, že nemůžu tuto práci vykonávat V případě zdravotních potíží m… poslední
Karel04 10.06.2020 08:23
Karel04

Toto nie je dôvod neplatnosti pracovnej zmluvy!
Vstupná lekárska prehliadka sa môže vyžadovať vtedy, ak to povaha a pracovné zaradenie vyžaduje, alebo ak to priamo vyžaduje zamestnávateľ. Vtedy sa vykoná, preplatiť by to mal zamestnávateľ.
Samozrejme - ak sa vyžaduje - vstupná prehliadka by mala byť vykonaná pred nástupom na pracovnú pozíciu, alebo ihneď po prijatí do zamestnania. S tým však súvisí i to, že pokiaľ by bol pracovný pomer ukončený, musela by sa vykonať i výstupná lekárska prehliadka.
Bolo by NELOGICKÉ vyžadovať lekársku prehliadku napr. od administratívneho pracovníka v kancelárii.
Takže pokiaľ nevyžadoval - nie je to dôvodom, aby si si myslel, že zmluva je neplatná.

Jde mi o to, že mám možnost jít do lepší práce, (zde je to opravdu otročina) , ale do té bych potřeboval nastoupit už příští týden, zaměstnavatel mi samozřejmě výpověď na dohodu nepovolí a musel bych tu tedy zůstat 2 měsíce (výpovědní lhůta). Napadla mě ještě ta věc, že bych si nechal napsat od doktora, že nemůžu tuto práci vykonávat a o tom sem se dočetl, že bych mohl odejít na hodinu a nastoupit poté hned do nové práce.

že bych si nechal napsat od doktora, že nemůžu tuto práci vykonávat

V případě zdravotních potíží má zaměstnavatel povinnost přeřadit zaměstnance na jinou práci, kde to nebude vadit.Takže když Tě nebude chtít pustit hned, můžeš skončit na dva měsíce někde ve skladu nebo pomocná síla.Navíc potvrzení o nemožnosti pracovat naplno odradí i nového zaměstnavatele, který si najde raději někoho "zdravějšího".

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru