Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem práce v sobotu

Dobrý den,
pracujeme v obchodě pondělí až pátek a v sobotu se střídáme (1x za 14 dnů). Může nám zaměstnavatel nařídit práci 3 soboty v měsíci s tím, že si máme hodiny přesčas vybrat v průběhu měsíce? Děkuji za odpověď.

záleží co chceš ty, pokud chces přesčas dostat zaplacený, zamestnavatel te nemuze nutit si vybrat nahradni volno a bude ti muset v dalsim mesici prescasy zaplatit....vychcánci zase nechtej platit tak cloveka nuti si vybirat nahradni volna kort za soboty ktera by se jim prescasove vyplatit nevyplatila

ta dohoda bude znít náhradní volno nechci a přesčas chci mít vyplacený v následující výplatě, na shledanou

wikan píše může, někdo píše nemuze...samý experti tady
a jak pises l-core..zalezi na dohode...takze zadny ze zamestnavatel muze nutit zamestnance si nahradni volno vybrat v tom mesici

pokud odpracujes v jednom mesici 3 soboty tak ti zamestnavatel nemuze nařídit vyber si za ty tri soboty v ten mesic 3 nahradni volna...sice muze prijit a rict ti vyber si 3 dny nahradni volna za soboty ale ty muzes rict ne diky na shledanou

Milý odborníku, fabuluješ tu a přitom vůbec nevíš, co dotyčný má napsáno v pracovní smlouvě. Taková poznámka o nerovnoměrně rozložené pracovní době a nerovnoměrných směnách znamená, že ti může dát směnu na sobotu a volno na týden. A dokonce i ti může nenaplánovat směnu na svátek, takže zaměstnanec sedí doma a nemá zaplacen svátek, jak většina ostatních, ale má běžný volno.

naplánovat rozvrh směn je jedna věc...plánování směn se dozví zaměstnanec většinou na začátku měsíce...pokud by šlo o nerovnoměrné rozložení směny, tak by samozřejmě dělali občas i soboty nebo neděle. Ale pokud mají klasický hpp na 37,5 hodin od pondělí do pátku, tak sobota je přesčas. A pokud zaměstnavatel řekne hele půjdeš tenhle měsíc 3x sobotu a za to si vybereš v týdnech podle vlastního uvážení 3 dny náhradního volna, tak ho člověk může poslat do prdele a říct ne nevemu si nahradni volno chci mít ty soboty proplacený jako přesčas ve výplatě, s dohodou nemusí souhlasit a zamestnavatel takovou dohodu nemuže přikázat nařídit zaměstnanci odsouhlasit ;)

potom je tu jeste moznost ze kdyz odmitnes nahradni volno tak ti sef naridi vzit si dovolenou...což už je lepsi varianta ;) tesim se az v cesku bude vice lidi rozumět pracovnímu právu a nebudou se bát nesouhlasit jen kvuli tomu ze se boji ze prijdou o praci...pomalu se blizi cas konec tech polopodnikatelu kteri maj malou firmičku a kličkujou...vás konec pomalu nastáva...at zije koronavirus a období po něm