Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď ze strany zaměstnavatele před nástupem do práce

Dobrý den.
Po 6 měsíčním výběrové řízení na pozici vedoucího provozu, které jsem vyhrál, jsem byl o tomto písemně vyrozumněn a vyzván k jednání o nástupu do zaměstnání. Stávající ředitel několikrát chůzky překládal, avšak k uzavření pracovní smlouvy došlo, kdy jsem v dané firmě smlouvu podepsal a jmenovaný ředitel ji prý podepíše následně. Nástup do práce měl být za 2 měsíce. V tomto období jsem do firmy několikrát dojíždě na různé schůzky a řešil kancelář, pracovní náplně a td. Jmenovaná firma mě vyslala v mém osobním volnu na týdení školení, které mi hradila a zajistila ubytování. Jmenování do funke bylo několikrát ředitelem přesunuto. 14 dní před nástupem do práce mi bylo zděleno sms, že si pan ředitel vytáhl na můj post mistra a já tudíž již práci nemám. Jelikož jsem byl v několika výběrových řízeních na získání práce, všechny jsem zrušil s vědomím že práci již mám. Daná firma ve chvíli kdy již se mnou jednala o mém místě hledal náhradu za mistra, kterého si dosadila na pozici kterou jsem měl vykonávat. Může mi někdo poradit jak pokračovat, popřípadě jestli je možné vymáhat nějakou náhradu, jelikož si myslím, že jsem byl vědomě poškozen.
Děkuji

Předmět Autor Datum
Šance na náhradu by možná byla, kdyby se podařil prokázat úmysl poškodit. O čemž ale dost pochybuju.
Wikan 10.08.2020 09:10
Wikan
Nějak nerozumím tomu, proč si rušil ostatní pohovory, když si v ruce neměl podepsanou prac. smlouvu.…
Araneus84 10.08.2020 09:36
Araneus84
Je to trochu zmätočne popísané! Ale po poriadku: Výberové konanie - vyhral si. Takže si vhodný na da…
yYy 15.08.2020 18:29
yYy
To jsi vlastně dostal dvě školení, jedno ti zaplatila "cizí" firma a druhé jsi dostal od života. Bez…
Debil 17.08.2020 13:50
Debil
Ahoj, v jakémkoliv zaměstnání se začíná pracovat až po podpisu pracovní smlouvy! Toto vědí v jakék… poslední
Flash_Gordon 26.08.2020 18:12
Flash_Gordon

Je to trochu zmätočne popísané!
Ale po poriadku: Výberové konanie - vyhral si. Takže si vhodný na danú funkciu. Bol si aj vyrozumený. OK! Dostavoval si sa na jednania podľa požiadaviek budúceho zamestnávateľa - OK, lenže "riaditeľ" to odkladal. To už začína zaváňať podrazom. Zmluvu si podpísal = OK, riaditeľ nie - to nie je OK! Tade prakticky žiadna zmluva (teoreticky by sa dala ešte v deň nástupu podpísať). Vyslali ťa na školenia, ktoré hradili - OK, nemuseli ťa posielať už počas zamestnaneckého pomeru, ale už by si pracoval ako vyškolený.
Menovanie bolo viackrát odsunuté (+ nepodpísaná zmluva) = podraz od nich.
14 dní pred nástupom ťa zrušili a zamestnali iného (predpoklad bez výberového konania). Toto je už riadny podraz - skôr by som napísal - pokiaľ nebolo výberové konanie zrušené - poškodili ťa a porušili podmienky výberového konania.
Neviem ako v Čechách, ale toto by mal rozhodnúť súd. Ak výberové konanie nebolo zrušené, výsledok bol potvrdený a napriek tomu tam vzali iného - porušili celý priebeh výberového konania. Súd by v tom prípade mal rozhodnúť, či to bolo z ich strany v poriadku (a teda platí, čo rozhodli neskôr), alebo by zaviazali zamestnávateľa dodržať stanovené podmienky a pravidlá výberového konania a prijať ťa do zamestnania.
Lenže v tomto prípade by som ja osobne takému zamestnávateľovi už NEVERIL. Žiadal by som, aby mi nahradil vynaložené prostriedky (musel si predsa k nim dochádzať, musel si zrušiť napr,. iné možnosti u iných zamestnávateľov). Odstupné však nedostaneš (nebol si zamestnancom - teda si ani nemohol dostať výpoveď).
http://www.komora-khk.cz/business/documents/?soubor=moduly/6-vyberova-a-poptavkova-rizeni/vyberova-a-poptavkova-rizeni-v-ceskem-pravnim-radu.pdf
Preštuduj!

Ahoj,

v jakémkoliv zaměstnání se začíná pracovat až po podpisu pracovní smlouvy!

Toto vědí v jakékoliv jen trochu seriózní firmě a řídí se tím.
Pokud se tak nestalo,na tom jsi měl trvat za každou cenu. A i v případě, že by se s tebou firma odmítla kvůli tomu dál bavit, tak je to jasně podvodná firma.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru