Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplatná výpověď - co se stane po vyhraném soudu?

Co se stane, když zaměstnanec vyhraje soud o neplatné výpovědi. Pracovní poměr se prý bude brát jako by neskončil, ale až tehdy, pokud ten soud zaměstnanec vyhraje. To se může táhnout dlouho. Mezitím člověk nechce umřít hlady a tak má asi jinou práci. HPP. A pak vyhraje soud a najednou jeho původní zaměstnaní neskončilo? Musí se vrátit nebo už to má právo ukončit. A co kdyby jinou práci zrovna v ten moment neměl?

Preštuduj si najskôr váš Zákonník práce.
Potom postupuj asi takto:
Keďže výpoveď bola neplatná, tvoj pracovný pomer stále trvá. Ak ti v tej inkriminovanej dobe zamestnávateľ nepridelil prácu (pretože podľa neho si nebol jeho zamestnanec) - bude sa to považovať za prekážku v práci zo strany zamestnávateľa. Podľa toho máš nárok na mzdu, máš nárok na dovolenku!!! Pokiaľ nadobudne právoplatnosť rozhodnutie súdu, vyber si - 2-3 dni riadnej dovolenky, podaj výpoveď, nechaj si zaplatiť ušlú mzdu, preplatiť nevyčerpané dovolenky, odstupné a skonči s nim!
Toto bude právne dobré, dostaneš prachy a už sa nemusíš starať o toho "zamestnávateľa"!