Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz - překázky v práci

Dobrý den,

zaměstnavatel mi dal výpověď a poslal mě na 2 měsíce na překázky (výpovědní doba) a bude mi platit 60% platu + pak vyplatí 3 platy odstupný.

Ty překážky s 60% platu chce ode mě podepsat. Co když nepodepíšu?

O jaké překážky jde? Pokud na straně zaměstnavatele, tak ten podpis je v podstatě jenom důkaz, že to zaměstnanec vzal na vědomí. Dokázat se to ale dá i jinak, takže není moc důvod to nepodepsat.
Pokud by šlo o překážky na straně zaměstnance, tak to bych určitě nepodepisoval.

Aby to bylo na 60 %, musí to být:

Zaměstnanec nemůže konat práci v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí. Nebyl-li zaměstnanec převeden na jinou práci, náleží mu náhrada mzdy ve výši nejméně 60% průměrného výdělku.

Za živelní událost by se možná dala považovat i současná situace ohledně Covidu.

Firma musela žádat o program Antivirus a jeden z typů, proto ve svém systému MUSÍ mít vnitřní předpis o antiviru a jak se vypořádá se zaměstnanci, bez něho by nic od státu nedostali.
https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus
přečti si text o režimech Antivirus A a Antivirus B zhruba v polovině webu "Jaká konkrétní opatření budou realizována a na jaké situace reagují?"
Tvůj dotaz je na mzdovku, nechť ti řeknou v jakém režimu mají Antivirus. Pokud režim sedí na těch tvých 60 %, nemáš co dál řešit.