Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil kupovaný cez internetový obchod

Dobrý deň,
Minulý rok v lete som kúpil mobilný telefón huawei p30 pro cez internetový obchod antenka.sk mobil sa mi začal zasekávať a niečo prestalo fungovať, teraz v čase pandémie nemajú kamenný obchod ani telefón jediný kontakt je cez mail. Keďže mi neodpovedali ani na mail kontaktoval som huawei centrum a tam mi povedali že potom z reklamáciou to bude zložitejšie lebo tento mobil je kupovaný v zahraničí. Môžu predávať mobil to zahraničia aj keď o tom si myslím na stránke nepísali?
Oni mi odporúčajú kontaktovať dotyčný obchod ale neviem kedy mi odpovedia. Preto sa obraciam sem z dôvodu že čo by som mal podľa vás robiť ďakujem
A keďže tento mobil sa zasekáva tak zvažujem že či by som nemohol odstúpiť od kúpnej zmluvy je to nejako možné ďakujem

Napiš jim znova mail a upozorni je na jejich vlastní obchodní podmínky:

2.Záručná doba tovaru je 24 mesiacov.
4.Ak ide o vadu na funkčnosti, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť, najneskôr do 30 dní od uplatnenia reklamácie.
8.Kupujúci uplatňuje reklamáciu prostredníctvom diaľkovej komunikácie (telefonicky alebo mailom). Na základe uplatnenej reklamácie je kupujúci kontaktovaný predávajúcim a sú podané všetky informácie ohľadom postupu pri riešení reklamácie.

Z toho vyplývá, že uplatněním reklamace mailem dle těchto podmínek začíná běžet lhůta 30 dní dle bodu 4. Jejich problém, aby se hned ozvali a navrhli dodání telefonu na nějakou adresu nebo přímo do smluvního servisu.
Hlavně ten mail rovnou formuluj jako Uplatnění reklamace přímo do předmětu.
Nakonec připiš, že vše řešíš dle jejich informací na webu a taky pokud nedostaneš odpověď, vše postoupíš na SOI, což mají také v podmínkách.

Telefón - infolinka nedostupná , ale sme tu pre Vás na obchod@antenka.sk

Dohľad vykonáva SOI:
Inšpektorát SOI pre Banskobystrický kraj
Bajkalská 21/A, P. O. BOX č. 5, 820 07 Bratislava
Odbor výkonu dozoru

Ono to BUDE problém! A poriadny. Asi si si nevšimol, či stránka toho e-shopu splňuje všetky požiadavky. Pokiaľ je tam len kontakt formou e-mailu, alebo nejakého formulára - značí to jediné - NIKDY sa reklamácie nedočkáš, e-shop nebude komunikovať.
Asi ti zostáva (ak sa ti nepodarí ich kontaktovať) jediné - vystaviť si mobil na poličku a pozerať na neho a vravieť si, ako si naletel.

P.S. A mám dojem, že sa naozaj s nimi nespojíš - tento web je totiž nedostupný - to znamená - skončili! NEEXISTUJÚ! Nevymôžeš, nedosiahneš nič.
Ani ping na URL = Request time out.