Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zákon umožňující odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů?

Dobrý den,

Dneska jsem byl v obchodě s obuví vrátit zboží (které jsem koupil včera, takže bylo v podstatě vůbec neopotřebované a v původním nepoškozeném obalu), jenže prodejce to odmítl. Nakonec jsem musel zboží vyměnit za jiné.

Jedná se o konkrétně tento obchod. Žádné oficiální stránky zřejmě nemá, ale hledal jsem u různých prodejců s různým sortimentem a všude jsem našel možnost vrácení zboží do 14 dnů. (někde byl i počet dnů vyšší)

Avšak, existuje nějaký zákon toto nařizující, prosím? A co když to prodejce odmítne?

Děkuji za odpověď

Ak zakúpiš online, ale vyzdvihneš v kamennom obchode (a aj tam zaplatíš) - ten obchod je v tom prípade len výdajné miesto. Vydajú tebou objednaný tovar a ty ho len zaplatíš. V samotnom obchode teda žiadnu kúpu (a teda ani zmluvu medzi tebou a konkrétnym obchodom) neuzatváraš.