Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co může zaměstnavatel

Dobrý den, prosím o pomoc. Mám dvě otázky :
1) může vás zaměstnavatel cely den sledovat kamerou bez vašeho souhlasu? Jedná se i o chvíle, kdy má člověk přestávku , jedná se i o prostor, kde se má převlékat
2) v případě , že chce zaměstnavatel dávat nějaké sankce, nemělo by to být předem uvedeno ve smlouvě , za co se můžou dávat pokuty a v jaké částce ?

Moc děkuji za odpovědi

1. Ne, musi mit duvod tam mit kameru. Treba ochranu majetku. Na satne v zadnem pripade, to by musel byt sakra divny provoz.
2. Pokud zamestnavatel neni blby, da vam cast mzdy jako nenarokovy priplatek a s tim si muze sachovat prakticky libovolne. Na pevnou slozku vam sahnout jen tak nesmi.

1. Ochranu majetku může zaměstnavatel zdůvodnit skoro kdykoliv a kdekoliv. Co se týká šatny, až ti někdo několikrát vypáčí skříňku, rád(a) budeš souhlasit s tím, aby i v šatnách (za určitých okolností) kamery byly.
2.

...Na pevnou slozku vam sahnout jen tak nesmi...

To platí jen pro solidní zaměstnavatele, ti ostatní si příslovečnou hůl na psa vždy najdou.

Jenze nerozhoduje jestli zamestnavatel dokaze vyblit nejaky nesmysl typu "v satnach se krade", ale jestli mu to posveti uoou a dalsi organy. A ver tomu, ze po jednom udani by to daval fofrem pryc a byl rad, ze neskonci s peknym flastrem. Srazka z platu totez, teoreticky si muze strhnout do chce, konec koncu on ty prachy posila. Ale az se nekdo ohradi, muze ho to prijit pekne draho.

1) může vás zaměstnavatel cely den sledovat kamerou bez vašeho souhlasu? Jedná se i o chvíle, kdy má člověk přestávku , jedná se i o prostor, kde se má převlékat

To je zle polozena otazka...kamera totizto nesleduje vas, ale urcity priestor. A ten priestor patri zamestnavatelovi, takze ano suhlas nepotrebuje.
Ku satniam som sa vyjadril vyssie. Hlavne je, ci je priestor naozaj definovany ako satne, kde sa ludia prezliekaju.