Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - záruka

Chci se zeptat
Mám doma notebook který nefunguje jak by měl, je pomalý, harddisk je vytížený i bez spuštěného softwaru
Byl už 2x reklamován ale pokaždý nám ho vrátili jako nezávadný s tím že akorát reinstalovali OS a pročistili HDD
mám mít nárok na plné vrácení peněz s tím že už nemám zájem ho opravovat? v záruce stále je

Mě z textu připadá, že reklamace byla uznaná - pročistili HDD a něco reinstalovali. Ale jistě si dají pozor, aby potřetí napsali něco jiného.
Asi by k odpovědi ponohla informnace o jaký jde notebook, k posouzení, jestli jeho pomalost je vlastnost nebo závada.

On se ještě dneska dává do nějakého notebooku HDD? Měl jsem pocit, že SSD je standard v noteboocích už cca 10 let. Můj minulý notebook má za sebou 12 let a tehdy to byl ještě nadstandard (příliš drahé), ale pozdější notebooky už to měly zcela normálně, i když 8 nebo 16 giga SSD namísto 500 GB HDD nebyla nijaká výhra. Když jsem pro přemíru chybných sektorů HDD měnil, dával jsem SSD (v té době byly už dostupné 250 giga za rozumnou cenu, takže náhrada byla prakticky 1:1). Rozdíl v rychlosti byl poměrně malý, ale dost se to projevilo na spotřebě (a tím výdrži na baterku) a na hlučnosti a vibracích.
Po instalaci čistého systému to jen lítalo ("nové koště dobře mete"), ale představa, že budu uvádět windows vista do léty vypilovaného stavu (narozdíl od sedmiček, bylo defaultní nastavení vist příšerné, jinak to byl prakticky stejný systém) nemluvě o instalaci veštkěrého sw, mě dovedla radši k naklonování toho původního disku.

I závada sw se považuje za závadu výrobku (notabene pokud byl sw dodaný jako součást výrobku, což je u notebooku obvyklé řešení). Čili pokud opravdu výrobek vinou sw neplní své poslání, prodejce by měl zajistit nápravu úplně stejně jako u hw chyby.

Nový NB - údajne pomalý.
AKÝ NB? Značka, typ!!!! Možno si kúpil z tých lacnejších a pomalších.
2x si reklamoval (reinštalovali OS a prečistili HDD) - každá reinštalácia = často sťahovanie aktualizácií, pri platňovom HDD je to fakt pomalé, keď sa k tomu pridá pomalý procesor - tak i obed uvaríš.

Ale to len strieľam od boku, pretože si nedodal ŽIADNE relevantné informácie - je to rovnaké, ako keby si napísal "mám auto a je pomalé, 2x som reklamoval"....