Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon za volantem pomoc.

Dobrý den, byl jsem shledán vinným za údajné držení telefonního zařízení za jízdy.
Dnes mi přišel dopis.
Není to pravda a vzhledem k tomu, že nemám "důkaz" o moji nevinně tak nevím jak se bránit. Prý stačí svědectví policistů.
Jednoduché "to není pravda" z mé strany nestačí.
Tak mám akorát pár poznatků které by mi mohli pomoci a chtěl bych znát váš názor.
V svědecké výpovědi policistů ze služebního vozidla mě viděli jak jsem držel telefon v levé ruce u volantu. (záznam ze svědecké výpovědi policistů (obou))
V rozhodnutí o mé vinně je zase psáno že jsem měl telefon v pravé ruce u pravého ucha. Vše úřední dokument co mám v ruce.
Míra ošoupanosti volantu na levé straně rozporuje jeho tvrzení.
Dále tvrdili že jsem měl na sedadle hnědou peněženku. Což je také lež. Nikdy jsem levou peněženku nevlastnil a ani nebyla ve voze taková peněženka. Mohl bych teoreticky dokázat dokladem o zakoupení černé peněženky v obchodě minulý rok.
Telefon jsem měl vedle řadící páky. To je pravda mám ho tam běžně kvůli gps a hudbě. Ale nechápu jak tohle mohli vypovědět oba když jeden seděl v autě při kontrole.
Jeden policista tvrdil že mě viděli na 3-4 metry a druhý 2,5 na 15 metrů.
Dále tvrdili, že jsem se choval arogantně. Spolupráce s policisty a nerozporování jejich postupu je od kdy arogantní ? Jednoduché "nesouhlasím, dejte to do správního řízení" je od kdy arogantní ?
Nebyl jsem vulgární. Nezvyšoval jsem hlas. Neměl jsem téměř žádné dotazy. Spěchal jsem na schůzku a tudiž jsem neměl čas aby mi říkali ono a to a já neměl náladu ani povahu na to se s nimi hádat, popřípadě mi prohledávali auto. Doufal jsem ve spravedlivost správního řízení a proto jsem policistovi již v okénku řekl ať to dá do správního řízení.
Dokonce jsem jim chtěl dát stovku jestli to budou mít sepsané rychleji. Což se nakonec zdá se projevilo kontraproduktivně. (nemám s policií zkušenosti a teď toho lituji že jsem mu nabídl stovku) vzal to jako že se chci přiznat a vypsal mi blokovou pokutu na stovku. Což jsem mu řekl že nechci, že jsem to chtěl dát do správního řízení.

PS: 27 let od 18 řidičák bez nehody bez záznamu v TR či kartě řidiče.
4 roky povoláním řidič
První právní jednání/přestupek v mém životě. Dodržoval jsem rychlost i pravidla silničního provozu. Lidé co semnou jezdí mi to mohou dosvědčit. Ale pochybuji že to bude bráno jako důkaz...

Nechci mít v kartě záznam o něčem co není pravda.
Děkuji kdyžtak za názory.

přikládám výpovědi...

loading...

Pokial je pravda, co sa tam pise, zi si to chcel prejednat na mieste blokovou pokutou, tak uz si sa v podstate odpisal, lebo si sa defacto priznal. Mal si povedat, ze to chces do spravneho riadenia a branit sa tam, najma ked vidim, ake odpovede su tam pri tych 3 otazkach.

Nechtěl jsem to projednat blokovou pokutou. Chtěl jsem jim dát stovku na kafe pokud to sepíšou rychleji. Trvalo jim to. Samozřejmě to byla chyba. Nemám zkušenosti s policií a nakonec to bylo kontraproduktivní. Myslel si že mu chci dát stovku na blokovou pokutu. Pak přišel s lístkem a já mu řekl že to je přiznání viny za body. Že to jsem nechtěl. Že jsem to chtěl do správního řízení.

No - urobil si poriadne chyby! Za to sa platí!
A) Chcel si im "dať stovku na kafe" - už toto sa môže považovať za podplácanie - to je trestné.
B) Pokiaľ si si bol vedomý, že si nič nespáchal, mal si im jednoducho oznámiť, že sa budeš baviť s nimi na priestupkovom konaní - tam práve polícia MUSÍ predložiť dôkazy a dokázať ti vinu.
C) Už keď sme pri tom konaní - šiel by si tam s právnym zástupcom (tí sa vyznajú v §) - ten má právo žiadať, aby tí policajti vypovedali. Už keď sme pri tých výpovediac - pokiaľ by v zápise bolo napísané jedno, policajti by sa NEZHODLI vo výpovediach (jedej tvrdí ľavá ruka, druhý pravá ruka, peňaženku na sedadle videl z 3-4m jeden a druhý z 15m - to by si musel mať vozidlo zo skla, aby to na sedadle VIDELI. Dobrý právnik by ich výpovede rozmetal na cucky - súdne by sa to volalo rozpor vo výpovediach a takýto dôkaz by bol na súde zamietnutý - výsledkom by bolo to, že by mohli byť práve policajti obvinení z falošnej výpovede a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Keby si vtedy, keď ťa zastavili a ty by si si ich začal obrazom, alebo zvukom nahrávať (nemôžu ti to zakázať) - možno by sa dokázala ich arogancia a nátlaky - takýto dôkaz by každý súd prijal ako dôvodný (nesmel by byť upravovaný, skracovaný - EXIF videa by muselo sedieť.
D) Ďalej - pokiaľ by si mal filipa - vyžiadal by si si od operátora PODROBNÝ výpis hovorov, odchádzajúcich i prichádzajúcich spolu s tým, kde sa telefón pripájal (na ktorú bunku mobilnej siete) - len potom by sa policajti čudovali, keby sa dokázalo, že si nevola, video by dokázalo, že sa snažili na teba tlačiť, že si priestupok vymysleli - to by si potom ako poškodený od štátu mohol vyžadovať náhradu škody za nemajetkovú újmu a žiadať, aby policajti boli zákonné potrestaní - aj vyhadzovom z PZ ČR.

preco by mali byt v perdeli? zakon definuje POUZIVANIE mobilu, nie telefonovanie. cize ak ho videli s mobilom v ruke, tak na nom mohol pozerat porno a lestit si bimbasa = rovnaky priestupok ako keby telefonoval. chapes, ze nemusis telefonovat, definuje sa POUZIVANIE mobilu pocas jazdy (napr. pisanie sms, telefonovanie cez VoIP, browsovanie netu, facebook, youtube, hladanie filmu na csfd na vecer, fotenie selfie atd....- nic z toho sa neukaze na vypise hovorov) Kapisto tavarisc?

361/2000 Sb. pod § 7, odstavec 1, písmeno c), kde se píše, že „Řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

vidis tam niekde spomenute telefonovanie? ja nie. tak maj trochu filipa.

Je legrační jak asertivni odpovědi dokáží někteří napsat... doplnění
1) pan který tady mluvil že policajti viděli peněženku na 2-15 metrů ve výpovědi h mluví o telefonu ne i peněžence.
2) jediná chyba byla nabízet jim stovku aby si pospisili se záminkou aby si jen pospisili. Zapoměl jsem že nejsem na stavbě kde řidiči dávám stovku aby si pohnul ale u pcr kde se tohle bere velice vážně a může to mít kontraproduktivní následky. Přiznávám byla to chyba. Trocha lidskosti by jim neuškodila.
3) když řeknete PČR že to není pravda, tak ne vždy vás očividně nechají jet. Nezbývá než jim říct že to chcete do správního řízení.
4) děkuji za radu mrknout se na web který se tím zabírá .
5) víte kolik chce právník za hodinu? Zvolím ho jako poslední možnost kdybych se musel odvolat po 3.
6) kdo psal, že peněženku jsem držel u ucha. Řekl jsem jasně policistovi že jsem držel peněženku až když zamnou vyjeli. Co je na tom špatného držet peněženku když očividně pcr vyjíždí za vaším vozidlem? U ucha jsem nic nedržel. Mám od toho handsfree zabudované dodatečně v autě.
Děkuji

Co je na tom špatného držet peněženku když očividně pcr vyjíždí za vaším vozidlem?

Nic, stejně jako na tom držet bublifuk a dělat si za jízdy bubliny. Ale vážně: kolikrát jste někoho takového viděl?
Je to naprosto hloupá a dětinská výmluva, peněženku máte buď v kapse na zadku, nebo tedy dle vašeho tvrzení na sedadle spolujezdce. Vy se soustředíte na řízení, všimnete si, že za vámi vyjíždí služební vůz PČR a začnete si sahat levou rukou do kapsy nebo na sedadlo spolujezdce pro peněženku? V tom případě to moc nevytahujte, nebo vás ještě pošlou na psychotesty. (o tom, že ještě před zastavením údajně tu peněženku zase vrátíte na sedadlo spolujezdce ani nemluvím)

Jste nechápavý?
Říkám že tak to bylo. Já se Vas neptam jak to nebylo a jak to mohlo být.
Peněženku normálně vozím ve voze mimo kapsu. Je to zvyk z povolání.
To že zamnou vystřelí PČR je celkem nápadné. Samozřejmě že jsem si vzal do ruky peněženku. Připravoval jsem se na kontrolu. To že zamnou vyjeli o 300 metrů dříve a dohaneli mě mimo zorné pole za kopcem jsem se dozvěděl až při kouknuti na mapy.
Peněženku jsem vzal do ruky až kdyz zamnou napadne jeli a dali majáky.
Netvrdil jsem nikde že jsem ji držel když mě spatřili.
Tvrdili že jsem držel telefon. Já jen pritakal že pouze jsem si vzal do ruky peněženku jak zamnou vyjeli.

Vy si taky necháváte dát pokuty jen tak? Kdyby mi to bylo u prdele tak jim dám stovku při navrhnuti blokobky a pojedu si svoji cestou. Tak mám více starosti ale nebudu si špinit štít kvůli něčí inkompetenci a představivosti.