Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aukro - vyhraná aukce

Dobrý den,

na aukru jsem dal na prodej skříňku, ale ta se vydražila za malou cenu za kterou nejsem ochoten ji prodat. Aukce se dala od 1,- Kč, ale to jsem nechtěl psal jsem i na aukro aby mi zvýšily počáteční cenu, ale to neudělali.

Jak dále postupovat? Je to můj majetek a nehodlám ho prodat za tak nízkou cenu.

Kdysi se to tam řešilo, když tam ještě bylo fórum. Podle podmínek aukra taková cena paltí, ale prakticky vás nikdo k dokončení obchodu nemůže donutit. Maximálně vás vyloučí z klubu (pro porušení podmínek).

Nerozumím větě, "aukce se dala" - vyvolávací cenu určujete Vy. A na tom taky závisí poplatek za vystavení.

Začal bych po dobrém, tedy domluvit se s kupcem. Pokud na tom bude trvat, tak vám hrozí možná tak vyloučení z klubu, ale asi nic vážnějšího, jakože by přijel exekutor a komisionálně vám ten předmět sebral.

Kdysi se mi taky stalo, že jsem něco takto vydražil, respektive byla to cena kup teď a s prodejcem jsme se nějak domluvili (byl to omyl, což bylo zjevné, jestliže cena kupteď byla stejná jako vyvolávací a sice 1 Kč).

Asi další, co neumí číst.

ta se vydražila za malou cenu za kterou nejsem ochoten ji prodat

Pročti si celé vlákno o čem to je a potom se vyjadřuj...
Mohl si tam dát vyhrazenou cenu, pod kterou to zboží nemusí prodat, což zjevně neudělal. To je problém prodávajícího, ne kupujícího.
Já mám s Aukrem naopak výborné zkušenosti. Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala a kdo to nerespektuje, nemá tam co dělat.

Laskave me nepoucuj o fungovani aukra a radsi zapracuj na logickem mysleni. Chvalis tady nekoho, ze se pri uplne stejnem failu dohodnul. Tazatel udelal to same. A jen pro tvoji informaci, vlakno plne straseni zakony, ovsem naprosto nesmyslne. Ani z podnikatele naplneni smlouvy nevymuzes, uplne staci, kdyz konkretni zbozi prestane prodavat. Nenaplnenim se smlouva rusi. U pouzite veci v aukci to plati dvojnasob. Skrin nemam, penize si nechte. U soudu bys dopadl uplne stejne a jeste byl za debila.