Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČSOB po mě chce 570Kč kvůli 8 halířům.

Ahoj měl jsem u ČSOB 2 účty tak jsem jeden co byl navíc zrušil abych na něj zbytečně neplatil poplatky které tam naskakovali. Kvůli poplatkům spadl do mínusu a kvůli tomu mi tam dali ještě 300Kč nějakou penalizaci. Tak jsem ho na pobočce ukončil a doplatil ho převodem z druhého účtu. Zůstalo tam v mínusu 8 halířů které jsem neřešil nebo to nešlo zadat. To už nevím. Prostě jsem to zaokrouhlil uhradil a měl to za vyřízené. Dnes jsem si všilm, že na účtu je -570Kč. 70 prý za dopis s upozorněním který jsem ale nedostal a na poště tedy nemůže být můj podpis o převzetí a 500Kč je za to, že jsem tam spadl 70 Kč do mínusu za ten dopis. Tohle mi ČSOB provedla kvůli 8 halířům!!! Ptal jsem se na pobočce proč mi neposlali sms nebo mail a odpálkovali mě, že tohle se posílá jen dopisem. Přitom nikdy jindy jsem od nich papírový dopis nedostal a vždy mě upozorňovali sms když účet byl v záporu. To ale jen kvůli poplatkům co si sami strhli. Na pobočce ČSOB mě jen dali telefon na centrálu ČSOB na vymáhání pohledávek 495800134 a nazdar. Prostě mě odpálkovali. Jak mám postupovat? určitě jim nechci kvůli 8 halířům platit 570Kč. To, že u ČSOB po tomhle zruším i ten druhý účet a přejdu do jiné banky je jasné. S ČSOB nechci mít iž nikdy nic společného i kdyby to byla jediná banka ve městě. Pokud tohle umí udělat tak si nedovadu představit co by mohli vymyslet u půjčky nebo hypotéky.

Zaslání výzvy na uhrazení debetního zůstatku na účtu 300 Kč + poštovné
Zaslání upomínky na uhrazení debetního zůstatku na účtu 500 Kč + poštovné

Odpovídá to pokutám v sazebníku, takže ti nejspíš nezbývá nic jiného, než to zaplatit.

Na pobočce si to nevymysleli ani si na tebe nezasedli, to se jim generuje samo. Že nešly z účtu na účet poslat haléře je nesmysl, dělá se to pořád. Soukromý mail není určený na úřední korespondenci při nějaké výzvě, na to jsou doporučené dopisy nebo datové schánky. Že jsi nic nepřevzal nevadí, nepřevzatý dopis se považuje po 10 dnech za doručený. Nedoporučuji to ignorovat nebo naskočí další pokuty. Existuje i bankovní ombudsman, ale zřejmě nepochodíš, banky si na nějaký soucit nehrají a postupují podle svých směrnic.

To není pravda. Pokud odešleš dopis doporučeně, dotyčný ho nevyzvedne a ty si u pošty dohodneš vhození do jeho schránky v případě nevyzvednutí, tak se dopis bere jako doručený. Jak jinak bys chtěl poslat třeba předžalobní výzvu někomu, kdo si pro ten dopis na poštu nedojde nebo ho nepřevezme ?

Tak jsem volal na centrálu a problém je v tom, že když jsem účet končil tak mi pracovnice banky neřekla, že je nutné na účet poslat více protože na konci měsíce tam navíc účtují úrok z mínusové částky. Pokud by mi to řekla tak k tomu samozřejmě nedošlo. Takže to bude tvrzení proti tvrzení. Jde mi čistě o princip a i když to dopadne jakkoli ČSOB se budu do konce života vyhýbat protože tyhle praktiky jsou špinavé, že je nepochopitelné, že vůbec právně tohle banka v EU může dělat. O etice se vůbec nemá smysl bavit. Když někdo nadává na exekutory tak po mě chce ČSOB přesně 7125 X násobek dlužné částky o které jsem ani nevěděl. Takhle se seriózní firma opravdu nechová. ČSOB už nikdy více.

Tam jde o to, že mě zaměstnankyně na přepážce neupozornila, že musí být doplacen účet i do halířů když jsem účet rušil a ne využít šance jak na klientovi vydělat 7125X během měsíce. V pokladně bych také neplatil halíře. Pokud mají takto nastaven systém a neupozorní na to je to obrázek o "serioznosti" ČSOB. Nic víc. Já těch 570 oželím ale s touhle "bankou" lichvářů už nikdy nic.

Česká spořitelna to dělá stejně. Přičemž první upomínku už ani neposílají, ale účtujou si jí. Dřív posílali dopis, že je nutné doplnit dlužných Kč 12,50 nebo pošlou exekutory. Tak dobrá, brácha vzal stovku a dal ji tam. Další měsíc znova, protože tentokrát se odečetla smluvní pokuta. Ale když je někdo blbej (ve smlouvě i v ceníku je to zcela jasně, aspoň u čś), já nechápu, proč tehdy při ztrátě zamětsnání prostě účet nezrušil (nebo nejpozdějc po tomto incidentu), takto mu veškeré úspory padly na poplatky a ještě musel doplácet.
Korektní jednání by bylo nad těmi 8 haléři mávnout rukou, no ale to by nevydělali (musí se chovat s "péčí řádného hospodáře" tuhle větu vždy za dopravní podnik v praze říkala mluvčí dosoudilová (nebo vysoudilová, už nevím přesně) jako odůvodnění, proč vymáhají pokuty po lidech, i když je jasné, že na černo nejeli).