Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to přesčas?

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně záleźitosti v práci. Jsem zaměstnaná na zkrácený úvazek. Zaměstnavatel chce v létě na 2 dny uzavřít celou firmu z důvodu plánované odstávky elektřiny a požaduje od nás, abychom si chybějící hodiny nahradili tím, že si je odpracujeme navíc. Považuje se to už za přesčas? Pokud ano, tak mi ho ze zákona nařídit nemůže. Ještě podotknu, že ty dny, co budeme doma, nám samozřejmě platit nebude, prostě si je máme nahradit, budou prý chybět v provedené práci. Děkuji za odpovědi.

To jsem si také původně myslela, oni nám to právě ale chtějí nechat jako volno a požadují to nadpracování, že to bude chybět. Takže, může nám to ze zákona nařídit a ty 2 dny nemusí zaplatit nebo naopak? Zajímá mne právě jak je to dle Zákoníku práce, nemůžu to nikde najít, než se ozvu, že s tím nesouhlasím. Děkuji.