Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchodování přes internet

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,když prodávám zboží na internetu,domluvím se s kupujcím a potřebuji vědět jak dlouho po zakoupení zboží může kupujcí požadovat vrácení peněz pokud mu zboží nevyhovuje nebo je poškozené i když při převzetí bylo zboží v pořádku,dokonce si jej i sám odskoušel.Potřebuji tedy vědět,jestli je v i v tomto případě nutné uzavírat obchodní smlouvu.Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Odpoved podla slovenskej pravnej upravy: Podla § 7 zakona c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa p…
AK Benova 25.02.2013 12:42
AK Benova
Tady ale nejde o spotřebitelskou smlouvu, tady jde o smlouvu mezi dvěma fyzickými osobami. Ani jeden… poslední
hm 25.02.2013 14:01
hm

Odpoved podla slovenskej pravnej upravy:

Podla § 7 zakona c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji je predavajuci okrem ineho písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.

Kupujuci ma v zmysle ustanovenia § 12 uvedeneho zakona pravo do 7 pracovnych dni do dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby od zmluvy odstupit bez udania dovodu.Kupna zmluva sa tak od zaciatku zrusuje a Vy ste v takomto prípade povinny vrateny tovar prevziat a najneskor do 15 dni odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo uhradeny preddavok vratit a vyplatit naklady, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru.

Ak ste si ako predavajuci nesplnili informacnu povinnost o moznosti kupujuceho odstupit od zmluvy, lehota na odstupenie od zmluvy sa kupujucemu predlzuje na 3 mesiace.

Co sa tyka vad tovaru, na vratenie tovaru z dovodu vad sa vztahuje vseobecna uprava podla Obcianskeho zakonnika,v pripade potreby popisem aj tuto moznost.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru