Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cenný balík

Zajímalo by mě jak to je tehdy, když pošlu cenný balík v hodnotě do 10 000 Kč samozřejmě pojištený Českou poštou (např. notebook nebo PS) prostě elektronika, která je drahá a vyžaduje citlivější zacházení a cestou se poškodí, někomu upadne na zam apod. znáte to, lidi jsou nemehla. Ale na první pohled nepoznáte nic, jenže když doma rozbalíte zásilku zjistíte, že nefunguje, tak jak by měla, třeba u notebooku nejde display. Jak se tohle potom řeší ? I když bude balík zabalen správně a pečlivě stát se to může. Nevíte o tom někdo něco ? Aby mi pak pošta třeba neřekla že sem si to udělal sám než sem to poslal a jenom se je snažim odrbat.
Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pošta ti jen zprostředkovává přepravu a ty předáváš nepoškozenou zásilku. Odesílatel musí zásilku za… nový
centsm 04.03.2013 22:56
centsm
jen on může reklamovat u pošty. Nesmysl. Zásilku lze reklamovat i příjemcem po dodání; sepíše se zá… poslední
Dale Cooper 05.03.2013 15:46
Dale Cooper

Pošta ti jen zprostředkovává přepravu a ty předáváš nepoškozenou zásilku. Odesílatel musí zásilku zabalit tak, aby přepravou nebyla poškozena a jen on může reklamovat u pošty. Pokud však adresát převzal zásilku nepoškozenou, tak odpovědnost je vždy na odesílateli.

jen on může reklamovat u pošty.

Nesmysl.
Zásilku lze reklamovat i příjemcem po dodání; sepíše se zápis co a jak bylo zabalené a pošta posoudí. Buď přizná finanční plnění, nebo nikoli.
Jsou případy, kdy je balík zvenku netknutý a uvnitř se něco rozbije. Z 99,9% je to ale nevhodným nebo nedostatečným zabalením...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru