Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slouží duplikát k reklamaci?

Dobrý den,

zakoupila jsem v prodejně boty ale bohužel ztratila účtenku, asi po týdnu mi tedy prodejna vystavila duplikát ale říkali, že se to nevztahuje na reklamace? tak bych se chtěla zeptat, jak to tedy je? K čemu jinak by mi účtenka byla.

Předem děkuji za odpověď

I když to je duplikát účtenky, myslím že by měli případnou reklamaci uznat.
V Globusu mi automaticky při nákupu zboží řekli, že účtenka od pokladny je doklad na případnou reklamaci a že mi doporučují si účtenku vytištěnou na teplocitlivém papíru na informacích bezplatně okopírovat, protože ten papír po čase vybledne.Za rok a půl jsem šel s kopií účtenky reklamovat a nebyl problém.