Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamestnavatel me nechava doma pro nedostatek prace

Dobry den,
chtel bych se timto zeptat na jakou nahradu mzdy mam narok v pripade, ze zamestnavatel pro me nema praci na dany den praci a jen mi sdeli den predem, ze zitra nikam nejdu, jelikoz nic nema praci?
Pracuji jako monter oken a vrat a ve smlouve mam uvedeny pocet hodin a minimalni mzdu.
Predem dekuji za jakoukoliv radu ci pomoc.

Dobrý den,

jedná se o tzv. překážku v práci na straně zaměstnavatele. Záleží z jakého je důvodu, obecně 80% průměrného výdělku pro přechodnou závadu způsobenou poruchou na strojním zařízení, zaměstnanec kterou nezavinil, v dodávce surovin nebo pohonné síly, chybnými pracovními podklady nebo jinými provozními příčinami, jde o prostoj, a nebyl-li převeden na jinou práci. Nebo v plné výši pro ostatní překážky, pozor, zda není kolektivní smlouva, tam může být stanovena výše, minimálně však 60%.

Pravděpodobně jde o § 208 Zákoníku práce (chápu to z tvého popisu tak, že není práce/odbyt - že nejde o případ klasického prostoje dle § 207/a)

Náhrada mzdy činí obecně 100%. v § 209/2 se píše, že u jiných (než zjednodušeně "státních") zaměstnavatelů je možno tohle procento upravit až na 60% (dohoda s odbory, vnitřní předpis).