Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace nábytku do 24 hodin- výměna nebo vrácení peněz do 30 dnů ?

Zakoupená židle ve Sconto nábytek nešla po donesení domů sešroubovat . Vadné matice. Obratem jsem se vrátil a židli reklamoval. Reklamace byla uznána. Žádal jsem výměnu za výrobek bezvadný - sdělili mi že na prodejně mají židle na prodej a ne na reklamace a že do 30 dnů mi připraví novou. Požadoval jsem tedy zrušení kupní smlouvy a bylo mi sděleno, že mi peníze zašlou do 30 dnů s odvoláním na zákon, který umožňuje vyřídit reklamaci do 30 dnů..
Můj dotaz - lze se dopátrat do kdy musí prodejna vrátit peníze při zrušení kupní smlouvy a dokdy vyměnit za výrobek bezvadný.
Dle osobní zkušenosti to hypermarkety řeší obratem.
Děkuji.

Predajca nieje povinny vratit peniaze,pokial sa jedna o odstranitelnu vadu a na vybavenie reklamacie ma 30 dnovu lehotu,do ktorej spada možnost zaručnej opravy,vymena tovaru za iny alebo vratenie penazi spolu so zrušenim kupnopredajnej zmluvy,na všetko ma predajca lehotu 30 dni,ak to urobi v dobe kratšej,je to jeho dobra vola,nie povinnost,povinny je v 30 dnovej lehote vyriešit reklamaciu,pričom do tejto doby sa nezapočitavaju štatne sviatky,dni pracovneho pokoja uznane štatom a obvykle dni,v ktorych nieje prevadzka otvorena pre verejnost,ak tieto dni spadaju na koniec 30-dnovej lehoty,vtedy je možne tuto lehotu zo strany predajcu predlžit do najbližšieho dna,kedy je prevadzka bežne otvorena a takisto je možne tuto lehotu predlžit o dobu nevyhnutnu na opravu,pokial presiahne oprava 30 dni,o tejto skutočnosti ovšem musi byt reklamujuci upovedomeny v 30-dnovej lehote

V Česku platí (zde kopíruji) . Při reklamaci do 6 měsíců od zakoupení můžete využít tzv. vyvratitelnou domněnku, že rozpor s kupní smlouvou existoval již při převzetí věci (§ 616 odst. 4 občanského zákoníku). Nejste to tedy vy, ale prodávající, kdo musí dokázat opak. Pokud tak neučiní, můžete požadovat výměnu věci za bezvadnou nebo odstoupení od smlouvy (= vrácení kupní ceny). Při reklamaci po době delší než 6 měsíců již musíte akceptovat zákonnou lhůtu pro vyřízení.

Mi jde o to, že zákon říká - Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu.

Jde mi o to zda prodejce když uznal reklamaci musí vyměnit ihned zboží za bezvadné má li je ve skladě, případně vydat peníze, má li je v pokladně ihned. Navíc Tesko proplatí při reklamaci jen jednu cestu na prodejnu přesto, že kvůli reklamaci musím ujet cestu tam i zpět a navíc další pro opravený výrobek.

Dle mého reklamaci uznal zboží má, peníze taky tak je to porušení bez zbytečného odkladu

Jak se dopídím pravdy?