Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výpověd po 365 dnech na neschopence

Dobrý den.
Zaměstnanec je během dočasné pracovní neschopnosti v ochranné době, která až na výjimky znemožňuje zaměstnavateli dát zaměstnanci výpověď z pracovního poměru.Je pravda,že po roce,tedy 365 dnech od vzniku neschopenky,může zaměstnavatel výpověd dát?
Děkuji.

Podpůrčí doba pro nemocenské činí 380 kalendářních dnů,
započítává se do ní i doba, po niž zaměstnavatel vyplácel náhradu mzdy za nemoc
a nemoci v posledních 380 kalendářních dnech.

Zaměstnavatel může zaměstnanci dát výpověď až po ukončení neschopenky.

Ty jsi spadl z Marsu. Šedivá je teorie a košatý strom života. V našem demokratickém a právním státu se to řeší tak, že zaměstnavatel předloží zaměstnanci lejstro o ukončení pracovního poměru dohodou a sdělí mu, že pokud s tím nebude souhlasit, propustí ho pro závažné porušení pracovní kázně. A pokud se zaměstnanec bude chtít nějak bránit, získá cejch kverulanta a to mu moc nepomůže při hledání dalšího zaměstnání. Ale pokud je někdo neschopen celý rok tak je to buď na invalidní důchod nebo známka vyčůranosti toho zaměstnance.

Na Marsu jsem nebyl,nechtěli mě tam vzít,ale určitě se tam jednou podívám a spadnu.Pokud si někdo nechá srát na hlavu od zaměstnavatele,je to jeho věc.V dnešní době je plno institucí,kde ho naprášit,že se chová jak hovado.Jo,dnes mi dali částečnej invalidní důchod,přesně v 365 den na neschopence.
Paní od komise(kupodivu pohodová postarší osoba) mi řekal dvě moudra.
-V roce 2010 bych Vám na to co máte,dala plnej invalidní důchod
-Dnes dostane plnej invalidní důchod jen ten,kdo přijede na vozíčku a k tomu trpí aspon inkontinencí

Pokud si někdo nechá srát na hlavu od zaměstnavatele,je to jeho věc.

Bez urážky - pokud máš takové názory, tak by ti příslušel plný invalidní důchod na hlavu. Měl jsem to potěšení pracovat ve firmě, kde majitel takto propouštěl (a určitě v tom pokračuje) zaměstnance, aby jim nemusel platit odstupné. Údajně jeden zaměstnanec si tu rozmluvu nahrál, pohrozil majiteli právními kroky a majitel se mu vysmál, ať to zkusí, že on má všude známé. Kdysi se jeden podnikatel prokecnul při nějakém rozhovoru, reportér se ho ptal, jak zjistí, že uchazeč není fluktuant a nemakačenko, prý v té oblasti mají podnikatelé mezi sebou nějaký informační kanál pro takové věci.