Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dam vypoved a budouci zamestnavatel odmitne nakonec prijmout?

Zdravim pravniky,
predstavte si nasledujici situaci:

1. Ve sve firme, kde nyni pracuji, jsem dal na konci brezna vypoved. Bezi dvoumesicni vypovedni doba, ktera konci k 1.6.
2. Uz mam podepsanou smlouvu v jine firme (nastup od 1. 6.), ale tam se nakonec rozhodnou me nevzit.
3. Soucasna firma odmitne stazeni vypovedi z me strany.

Lze se proti tomuto nejak branit? Asi ne, ze? Vim, ze novy obcansky zakonik definuje neco jako "prislib zamestnani". Vztahuje se to na tuto situaci?

Ale i kdyby me ten novy zamestnavatel musel prijmout, muze me hned vyhodit, kvuli tomu, ze bezi zkusebni doba...

Jestli se nepletu (a nechce se mi hledat konkrétní paragraf), tak může nového zaměstnavatele zažalovat za náhradu škody na ušlé mzdě, protože může prokazatelně doložit, že původní zaměstnání opustil po dohodě s novým zaměstnavatelem, a ten neplnil podmínky smlouvy. Na druhou stranu - bude-li nový zaměstnavatel chytrý (vychytralý), tak ještě napíše zdůvodnění třeba na porušení pracovní kázně, a pak to začne být teprve zajímavé…:-(

tak může nového zaměstnavatele zažalovat za náhradu škody na ušlé mzdě, protože může prokazatelně doložit, že původní zaměstnání opustil po dohodě s novým zaměstnavatelem

Tohle není prokazatelné. Výpověď daná zaměstnancem je bez udání důvodu. Dát výpověď je projev svobodné vůle.
Pokud má u nového zaměstnavatele podepsanou smlouvu s nástupem 1.6.2014, tak tento ho může nechat nastoupit a druhý den ho vykopnout ve zkušebce.
IMHO si v tomto případě na nikom nic nevezme...