Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace zboží do 6 měsíců

Zdravim,
mám telefon koupený v listopadu 2013. Nyní se na něm objevila vada. Jelikož je to méně než 6 měsíců, co jsem ho zakoupil, vím, že můžu po prodejci požadovat opravu nebo výměnu za nový kus. Pokud budu požadovat nový kus, ale prodejce ho zrovna nebude mít skladem, mohu požadovat odstoupení od smlouvy a vrácení peněz? Nebo prodejce může říct že mi peníze nevrátí, ale pošle ho na reklamační opravu?

Závada je: dotykové ovládání v horní třetině telefonu špatně reaguje. Aktualizace SW ani hard reset nepomohl.
Dnes jsem s tím byl za prodejcem a jak píše Roker, závadu musí posoudit autorizovaný servis. Takže jsme sepsali reklamační protokol se závadou a dodatkem, že jelikož se závada projevila do 6 měsíců od koupě, požaduji nový kus. Tak uvidíme, snad mi vyhoví.
:?: Uzná-li servis závadu, může místo toho, aby mi dodal nový kus, tuto závadu opravit a dodat mi opravené zažízení, i když v protokolu je zapsané, že požaduji nový kus? Musím já potom v prodejně toto opravené zboží převzít, nebo mohu stále požadovat nový kus?

S největší pravděpodobností Vám servis závadu uzná, ale asi prokáže, že závada nebyla už při prodeji. Proto oprava. V případě, že by oprava byla nerentabilní, dostanete nový kus. Většinou to záleží na ceně telefonu a dostupnosti náhradních dílů. Některé díly se vůbec nedodávají.