Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace u alza.cz

Dobrý den, dohaduji se tu s alzou o reklamaci klávesnice. Budu sem dávat útržky z emailů, aby bylo vidět, o co se jedná.
V servise neuznali reklamaci, neboť klávesnice byla "zašpiněna" neznámou růžovou hmotou. Ona růžová hmota byla poněkud lepivá a byla nalezena pod gumovými stojany vespod klávesnice. Nikde jinde. Záhada lepidla, které drželo gumové stojany na místě vyřešena. Klávesnice byla na reklamaci měsíc a vrátila se mi neuznaná odůvodněním, že tam je lepidlo, které tam je od výroby.

Nikdy jsem je nesundával - v servise tedy byli první a lepidlo muselo být originální. Technik trochu lepidla, aby se neřeklo, rozetřel po zadní straně klávesnice, kde jsem ho objevil já.

Z Alzy po mě chtěli ještě nafotit klávesnici v aktuálním stavu, což jsem udělal. Při focení jsem si všiml, že je ulomená krytka od prodlužovacích audiokabelů, zároveň z kusem plastu, který tam sice byl jen na okrasu, ale byl. Krytka byla vyrvána hrubou silou a některé z plastových pacek, které byly původně na krytce zůstaly zalomeny v klávesnici. Krytka tudíž drží jen silou vůle a při sebemenším kontaktu odpadává. Po 10 emailech mi na toto stále neodpovídají.

Dále nikdo neřeší, že klávesnici technik svou neodbornou montáží při rozebírání poškodil, jak jsem již v minulém emailu popsal a nafotil. O opravu v tomto stavu zájem již nemám, navíc mám strach, že by ji technik při "opravě" zdevastoval kompletně a ještě mohl reklamaci zamítnout z důvodu objevení dalších součástí klávesnice, které by se mu nezdály košér.

Několikrát jsem alzu žádal o výměnu klávesnice za novou - právě kvůli poškození při opravě. To jsme se ale ještě nedopracovali k tomu, že hmota je originál lepidlo, které tam patří. V tuto chvíli už jsem jim psal, že nemám zájem o výměnu klávesnice, protože;

Na to ovšem už nemám odvahu, neboť by se klávesnici mohlo opět něco stát a na řešení reklamace se servisem těchto kvalit bych už asi neměl sílu.

Na to mi bylo odpovězeno, i přes mé naléhání, že už o opravu původního problému (shift + á nenapsal 8, klávesy samostatně funkční, nefungovalo na žádném pc) nemám zájem toto:

Zboží které jste reklamoval bude zasláno znovu na posouzení do servisního střediska.

Na to už jsem tam volal, protože emaily neměly smysl. Operátor mi řekl, že případ předává na oddělení, kde vydávají dobropisy a že se mi někdo ještě toho dne ozve. Po týdnu, co jsem od nich neslyšel jsem jim napsal znovu, že stále čekám, co se bude dít.

Váš případ jsem převzala a neprodleně ho prověřím. Po zjištění bližších informací Vás budu okamžitě kontaktovat.

I přes to, že jsem jim napsal obsáhlý email, na jehož konec jsem zkopíroval kompletní znění celého problému a hned v první větě je informoval, aby si to laskavě už někdo přečetl

Prosím někoho, aby si spodní kopii emailu přečetl - pokud se mu nechce, tak aby to přeposlal někomu, kdo má čtení za koníček, hlavně aby se to už začalo řešit.

Mi teď odepsali toto:

Bohužel dle konzultace našeho reklamačního oddělení můžeme navrhnout pouze znovu zboží reklamovat a nechat jej posoudit u servisu.
Spolu s tím můžeme servisu předat informaci aby novou reklamci řešil prioritně ,nelze to ale garantovat na konkrétní termín.

Co s něma? Já vážně nemám zájem o další reklamaci, ať už z důvodu toho, že to bude trvat 30 dní, nebo z toho, co mi provedli naposledy a co pravděpodobně provedou teď. Že by na klávesnici přilepili krytku sekundovým lepidlem a dolepili urvané kusy jakýmkoliv, po ruce dostupným černým plastem, to bych se ani nedivil.
Díky za rady.

ALZA

Vážený pane XXX,

v tomto případě se Vám kolega nemohl telefonicky dovolat na telefonní číslo xxxxxxxx a z toho důvodu Vám zasílám odpověď emailem. Můžu jenom zopakovat stanovisko reklamačního oddělení, že v případě reklamace SRE14225969 zde nemáte nárok na odstoupení od kupní smlouvy resp. výměnu produktu, uvedený závěr mě opravdu upřímně mrzí. Můžeme Vám nabídnout pouze vystavení slevového šeku v hodnotě 300Kč. Děkuji za Vaše pochopení.

Pokud budete potřebovat v této, nebo samozřejmě jakékoli jiné věci další pomoc, neváhejte se na nás opět obrátit.

S úctou,

Marek Polakovič - Alza.cz
Obchodní podpora

ZÁKAZNÍK

Dobrý den, jediný hovor od neznámého čísla jsem dnes obdržel v 19:15. V 19:15 nepřijímám hovory často a už vůbec ne v neděli, tudíž jsem neměl telefon poblíž. Laskavě si odpusťte tento způsob jednání. Hovor jsem navíc přijal, po třech vteřinách ho druhá strana přerušila a zpět se již nedá dovolat - volaný účastník je nedostupný.
Chtěl bych laskavě potvrdit následující stanovisko, pokud možno poštovním dopisem s příslušným razítkem a podpisem vedoucího nebo jeho zástupce na příslušném oddělení;
"Objednávka XXX
Faktura XXX
Datum 6.12.2012
Fakturační adresa
XXX XXX
Zařízení "Klávesnice Mad Catz Cyborg Keyboard černo-šedá ENG" zakoupeno 6.12.2012, bylo reklamováno dne 6.8.2014 z důvodu nefunkčnosti kláves shift + á při stisku dohromady. Produkt byl převzat na pobočce Alza.cz Olomouc, Wolkerova 22, 779 00 Olomouc, kde byl po prověření stavu zaměstnancem popsán "opotřebeno běžným užíváním, lehce zaprášena". 29.8.2014 byla reklamace vyřízena způsobem zamítnutí, z důvodu nadměrného znečištění růžovou hmotou. Po další komunikaci s příslušným oddělením pomocí emailů se prokázalo, že růžová hmota bylo originální lepidlo, naneseno výrobcem pod příslušné gumové stojany, aby neupadávaly při zvednutí klávesnice. Nejen, že servis zveličoval slovo "nadměrně", neboť se hmota nacházela pouze pod čtyřmi podložkami, nýbrž ani neznal původ originálních dílů klávesnice, potřebných ke správné funkci výrobku. Při neopatrném zacházení a rozebírání klávesnice technik výrobek poškodil v pravém horním rohu. Jeden z plastových úchytů krytky kryjící prodlužovací usb a audio kabely setrval ulomen v klávesnici, krytka tedy nadále neplní funkci a upadává. Pod krytkou se dále nachází plastový spoj, rozdělující makro tlačítka a krytku prodlužovacích usb a audio kabelů, který byl při demontáži ulomen taktéž. Zákazníkovi byla nabídnuta možnost zařízení znovu reklamovat a posoudit nefunkčnost kláves shift + á. I přes nespočet zpráv, které zákazník zaslal s informacemi, že servis zařízení poškodil (podloženo fotografiemi jak od zákazníka, tak od servisu) se příslušné oddělení distancovalo a ignorovalo zprávy o tomto poškození a několikrát nabídlo opětovnou reklamaci problému s nefunkčními klávesami. Zákazník v několika případech žádal o telefonní kontakt na reklamační oddělení, tato žádost byla taktéž ignorována. V neděli 21.9.2014 v 19:15 firma Alza.cz kontaktovala zákazníka telefonicky, po přijetí hovoru zákazníkem bylo spojení po třech vteřinách přerušeno a zpětný hovor nebyl možný, neboť se na číslo nešlo dovolat. Finální stanovisko příslušného oddělení je vystavení slevového šeku v hodnotě 300Kč na další nákup a kompletní neřešení poškození klávesnice a nesmyslného zamítnutí reklamace. “

S částí označenou uvozovkami prosím jednejte, jak jsem žádal na začátku emailu.
Dopis prosím dále zašlete na adresu XXX XXX, XXX XXX, XXX XXX, nebo po telefonické či elektronické domluvě možno vyzvednout na Olomoucké pobočce Alza.cz
Děkuji,
S pozdravem, XXX

ALZA

Vážený pane XXX,

Váš případ jsem znovu konzultovala s reklamačním oddělením a můžeme Vám nabídnout výměnu zboží nebo vystavení dobropisu. Zboží můžete donést na jakoukoliv naší pobočku nebo nám jej zašlete na adresu "Alza.cz a.s., REKLAMACE, Do Čertous 2759/4, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice" s fakturou a s průvodním dopisem. Do průvodního dopisu prosím uveďte, že se jedná o odstoupení od kupní smlouvy v rámci 14-ti dnů a číslo tohoto případu tj. CCT812517.

V případě jakýchkoliv dalších přání či dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S úctou,

Petra Jiřištová - Alza.cz

Vítězství...