Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace mobilního telefonu a vrácení peněz

Dobrý den mám problém z reklamací telefonu.
Na internetu jsem se dočetl že k vrácení peněz musí bít třikrát stejná nebo čtyřikrát různá uznaná závada.

Můj telefon měl již třikrát různou závadu a pote přišla další čtvrtá kterou servis neuznal a napsal: závada se neprojevuje. Když jsem otevřel zadní kryt telefonu byla tam vyměněná součástka (jiné vyražené čísla)ale nakonec jsem to neřešil.Za zhruba měsíc zase ten samý problém ta samá součástka tak jsem si tentokrát vzal s sebou fotoaparát a součástku vyfotil a do papíru jsme zapsali že závada se projevuje i na prodejně.

Po dvou týdnech byl mobil v prodejně.

Přišel jsem do prodejny a prodejce mi řek vyjádření servisu:závada se neprojevuje.Tak jsem vzal telefon a sundal kryt a zase jiné vyražené čísla.Vytáhl jsem fotoaparát a porovnal to s tou fotkou a čísla byli jiné.Tak jsem se zeptal prodejce co to jako je a ten my nebyl schopen nic vysvětlit.
Nevím zda bych na ně mohl za to poslat čoi.

Prosím pomozte mi co mám dělat dál.
Za pár měsíců záruka končí.

Pokud byla ta součástka vadná (pokud cos vyfotil byla součástka), tak ji servis vyměnil. Na tom nic mimořádného nevidím. Když, tak sem pošli tu fotku.
Mimochodem, nárok na odstoupení od kupní smlouvy máš při 3 reklamaci. Tedy když 2x jsi oprávněně reklamoval a věc se pokazí potřetí. Musíš ale říct, že chceš od kupní smlouvy odstoupit. Pokud nic neřekneš, má se za to, že věc chceš opravit.

Takže vyfoceno před reklamací: be092f05d6 13.10/14

Vyfoceno po reklamaci s tím že závada se neprojevila (technik to jen zapnul a vše bylo funkční :73d4f2d80b 1.11/14

Tudíž s tím nic nedělal což není pravda podle fotek.

-------------------------------------------------- --------------------------------

Musíš ale říct, že chceš od kupní smlouvy odstoupit. Pokud nic neřekneš, má se za to, že věc chceš opravit.

Tot jsem samozřejmě řekl a prodejce mi na to řek že : Se to první musí poslat technikovy a ten se k tomu musí vyjádřit , pokud se závad projeví tak jí opravy pošle z pět do obchodu a vrátí mi peníze.

Jenže závada se projevila technik jí opravil a do papíru napsal že se závada neprojevuje tudíž mi peníze vrátit nemůžou.

ČOI posoudí zda při reklamaci bylo postupováno v souladu se zákonem. Na základě jejího šetření bude zřejmé kde je chyba. Samozřejmě, ani v případě že ČOI zjistí nesrovnavnalosti nemusí nutně prodejce akceptovat odstoupení od kupní smlouvy. To doopravdy může jenom soud.