Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamácia, môže ma eshop ignorovať?

Dobrý deň, mám ešte jeden mesiac zaruku tabletu ktorý som kupoval z Česka. Záruka mi bola daná 1 rok. Vyskytli sa komplikácie a preto chcem reklamovať.
Zhrniem to tak že bateria nefunguje úplne správne, tablet mrzne, laguje, seka a dal som za neho 220€. Tablet v tejto cene by mal v pohode zvládnuť internet ale nezvláda. USB, HDMI porty sú od začiatku zle. A hlavný dôvod je ze sa mi dnes z ničoho nič vypol a nereagoval nanič proste nič. Ale nejakým zázrakom sa po čase zapol

A chcem sa opýtať ako funguje taka reklamácia, nemám skúsenosti, môže ma ten internetový obchod cez mail ignorovať? Totiž už dve dní sa mi neozvali na moj mail ohľadom reklamácie :-(

Bol som dosť oklamany , sľubovali mi výkonný tablet ale pravda je taká že tablet za 220€ spadá do cenovej kategórie 80-100€ :-(

Mail není tvz. zaručená forma komunikace. Není možné se spolehnout, že bude doručen, nebo že jej dokonce někdo přečte. Je možné, že mail vůbec do shopu nedorazil.
Určitě bych nejprve zavolal a zeptal se jak se věci mají. Pokud bys chtěl mít jistotu, pak písemně s doručenkou.
Netuším jakou značku tabletu máš, ale některé značky mají vlastní záruční servis. Na to abys reklamoval vlastně ani nemusíš kontaktovat prodejce.

pre bazárový tovar 24 mesačná záruka neplatí,pre bazárový tovar platí skrátená polročná-ročná záruka podla typu tovaru,na používaný tovar nikto plnohodnotnú záruku už z povahy tovaru dávať nebude...24 mesiacov minimálne platí záruka na plnohodnotný maloobchodný tovar v celej EU.....