Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace mobilu.

Dneska jsem se neskutecne vytocil,tudis se chci zeptat,kdo ma pravdu.
Kupoval jsem telefon Huwaei v prodejne v Albertu se znackou T-Mobile.Po nejake dobe se mi pokazil.Tak jsem ho sel reklamovat s fakturou.Zarucak nemam.Ma reklamace byla vyrizena kladne,ze nahradni dily nejsou,tudiz zacli se mnou resit odstoupeni od smlouvy s vyplacenim plne castky.Ale problem nastal,ze se manik z prodejny zacal kroutit,ze potrebuje zarucak,aby to vyreklamovaly s T-Mobilem.Takze nakonec z toho vyustilo,ze ta prodejna neni dcerinou spolecnosti T-Mobilu.Ale sve reklamace posilaji zase nejake dalsi firme,ktera resi servis a kontakt s T-Mobilem.Tak jsem volal operatorovi a ten mi potrvdil,ze nevyzadujou zarucak,ze staci faktura.Jenomze ta prostredni firma chce zarucak,tudis mi nechcou vratit penize.Kdž jsem jim rekl,ze staci faktura,ze je to nezajima,ze te kontaktni firma,co resi kontakt s tmobilem proste zarucak chce.Takze co ted,proste jsem tam skoro rval,ale bez uspechu,ze to pry potom nebudou platit ze sveho.

Vás žádná "prostřední firma" nemusí zajímat, nemáte s ní nic společného. I kdyby ten mobil poslali zpátky číňanovi, může vám to být fuk. Reklamaci uplatňujete u prodejce - protože jste u něj nakoupil, je on zodpovědný za její vyřízení. Vaší povinností je prokázat, že jste u něj nakoupil. Na to stačí pokladní doklad nebo faktura.

Záruční list, neboli záruka jakosti garantuje zákazníkovi něco navíc oproti běžnému standardu. Pokud jej nemáš, platí podmínky uvedené v kupní smlouvě, reklamě nebo na obalu výrobku. Z toho se prodejce vykroutit nemůže.
Tobě může být šumafuk kam mobil prodejce pošle, pro tebe existuje jako smluvní partner pouze prodejce. Pokud nechce reklamaci uznat, nech si písemně potvrdit důvod a pohroz jim ČOI. Pokud nezareagují, tak to ČOI pošli.

Byla vyřízena ? Máš funkční mobil nebo peníze ? Tak co řešíš ?
Pokud nemáš, opakuji není žádný právní nárok aby po tobě prodejce vyžadoval žáruční list. Problémy prodejce tě nemusí zajímat, jeho taky nezajímá kde jsi vzal peníze na nákup mobilu.