Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemocenská ve výpovědní lhůtě

Potřeboval bych poradit. Jsem v situaci, kdy mi běží výpovědní lhůta. Prvního června mám nastoupit do nové práce. Bohužel potřebuji podstoupit operaci která se sice dá zřejmě odkládat, ale předpokládá se poměrně delší doba rekonvalescence. Nechci nastoupit na nemocenskou na nové pracovní pozici, protože by to asi neudělalo dobrý dojem, ale obávám se, že pokud podstoupím výkon a nastoupím na nemocenskou, výpovědní lhůta ve stávajícím zaměstnání se mi prodlouží a nestihl bych nástupní termín do nové práce.

Existuje nějaké řešení?
Děkuji

Výpovědní doba se prodlužuje pouze v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele. Sdělí-li (nejlépe písemně) však zaměstnanec zaměstnavateli před skončením výpovědní doby, že na prodloužení netrvá, skončí i v tomto případě pracovní poměr uplynutím výpovědní doby.

Je otázka, jestli má smysl operaci odkládat. Je-li oparace nutná a budete-li ji muset podstoupit ve zkušební době, bude moci nový zaměstnavatel pracovní poměr zrušit po uplynutí prvních 14 dnů nemoci.

Já bych asi dala přednost řešení zdravotní otázky, aby v případě zdravotních komplikací nevznikly problémy v novém zaměstnání…Pokud byste se po operaci cítil dobře, existuje i možnost neschopenku ukončit na vlastní žádost (i když je podle mne lepší dát na ošetřujícího lékaře).