Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výpověď dohodou pod nátlakem

Dobrý den,pracuji jako učitelka v ZŠ, smlouvu mám na dobu určitou do 30. 6.

Paní ředitelka nedávno prohrála soud s bývalým zaměstnancem, kterého neoprávněně vyhodila a soud rozhodl, že paní ředitelka musí zpětně doplatit 3 roky výplat...

Protože teĎ paní ředitelka shání peníze, kde se dá, vybrala si mě za oběť a činí na mě již několik týdnů psychický nátlak a aplikuje na mě bossing (hlasité řvaní urážek před dětmi, vymýšlení si nesmyslných úkolů, které jsou jejími povinnostmi a nepřinášejí užitek škole, dětem, nikomu,soustavná kritika jskékoliv práce, vytýkání neexistujících nedostatků, nepřátelská, útočná komunikace, jakmile se snažím něco vysvětlit, okamžitě odpoví, že to nechce slyšet a nebude to poslouchat). To vše činí jen účelově, abych dala ve škole výpověď. Ostatně výpovědi navrhuje i dalším zaměstnancům.

Dnes jsem dostala nabídku pracovat na jiné škole a uvažuji o odchodu, ale nevím zda:
1)mám dát výpověď dohodou bez udání důvodu
2)mám dát výpověď dohodou s udáním důvodu - bossing
3)ředitelka je zlomyslná, může mi dělat problémy s výpovědní lhůtou? (na novém pracovním místě chtějí nástup ihned).

Děkuji za odpověď.

Výpověď dohodou neexistuje. Je buď výpověď nebo skončení pracovního poměru dohodou.
Pokud jde o dohodu, tak na důvodech nezáleží.
Ředitelka by byla sama proti sobě, kdyby se chtěla zbavit zaměstnance a zároveň bránila v jeho odchodu.

Ředitelka by byla sama proti sobě

to je sice logické, v podobných případech ovšem logika neplatí. Takže předpokládám, že paní ředitelka bude vyhrožovat vyhazovem do momentu, kdy zjistí, že tazatelka chce odejít. Pak jí v tom začne bránit. Tady je těžké něco rozumného poradit. Jedině snad pokud možno utajit, že už mám nabídku na novou práci.

1) + 2):
Čekala bych, že učitelka bude vědět, že "výpověď dohodou" je nesmysl.
Buď můžete požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou, nebo dáte výpověď.

2)
Bossing bych neuváděla ani do dohody ani do výpovědi.

3)
V případě dohody skončí pracovní poměr dnem uvedeným v písemné dohodě,
v případě výpovědi uplynutím dvouměsíční výpovědní doby
(nešlo by o žádné "problémy s výpovědní dobou" – viz zákoník práce):

Dohoda o rozvázání pracovního poměru

Výpověď

Výpovědní doba

Určitě víš, že by tě chtěli zaměstnat? Co když se tvá paní ředitelka domluvila s ředitelkou tamté školy, aby ti jako nabídli místo a ona se tě zbavila, ty odejdeš dohodou a tam ti řeknou, že se situace změnila a zaměstnat tě nemohou? Něco takového jsem zažil a to jsme tehdy nebyli s mým zaměstnavatelem ve při, akorát se potřeboval zbavit několika duší, tak mi to "místo" sám doporučil a když jsem tam přišel vyřídit vstupní formality, tak jsem se jen podivil:x:
Chtip: Co takhle odbory?
:-D