Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vraceni odstupneho pri najiti noveho zamestnani

Zdravim, chci se jen zeptat na jednu vec...Slysel jsem, ze kdyz dostanu odstupne od nynejsiho zamestnavatele ve vysi 3 mesicu, ze si muzu praci hledat az po vycerpani techto penez - za 3 mesice....Mne osobne se to zda silena blbost. tzn, ze kdyz budu pracovat do 30.6.2014 tak dostanu vyplatu v cervenci a k ni ty 3 mesicni odstupne, tak nemuzu nastoupit do jine prace hned v cervenci? Ze kdyz pry nastoupim do prace v cervenci, tak musim odstupne vratit...Moc toto nechapu. Děkuji

jeste upresnim - napadlo me to, ze vezmu odstupne od firmy XYZ - ve ktere nyni pracuju, ktera konci k 30.6.2015...Tuto firmu prebira firma ABC a prave me napadlo, ze se pujdu zeptat do firmy ABC...Muzu zustat ve firme ABC, ale musim podepsat smlouvu a zustat ve firme ABC - to znamena takovy prevod zamestnancu - ale trosku divny prevod - my mame pod zamestnavatelem XYZ smlouvy na neurcito a firma ABC nam nabizi pouze smlouvu na urcito sice bez zkusebni doby, ale je to na urcito...no a chtel jsem s tim trosku jak se rika lidove vyje*at - vzit odstupne a za par tydnu prijit zpet, ale to mi rekli ve firme ABC ze by radi, ale ze nemuzou jinak bych musel vratit odstupne od XYZ

tak jestli jde o papírové přebrání XYZ firmou ABC na odstupný máte nárok- pokud máte odbory tak je tam jistě i sepsaná KS a v tý by o tom něco bylo,že to nejde-jestli nejsou odbory a máte ho určený a podepsaný v pracovní smlouvě

tady by fakt muselo jít o holdingovou společnost a i tak tahle zásadní věc by musel být v KS napsaná a odboráři podepsaná-jinak bych se tim neznepokojoval a klidně přešel druhý sen po skončení zaměstnání nového.

Mám dojem, že jste se tu na tuto záležitost jednou ptal.

Podle mne jde v tomto případě o přechod práv a povinností
a měly by zůstat v platnosti původní pracovní smlouvy.

Nový majitel sice může zaměstnancům nabídnout nové pracovní
smlouvy, ale zaměstnanci nejsou povinni na to přistoupit.

—–—
Pokud zaněstnanec v době, za niž bylo vyplaceno odstupné,
nastoupí zpět do zaměstnání, musí vrátit poměrnou část odstupného.

Pokud byste však nastoupil do jiného zaměstnání
(k jihému zaměstnavateli), odstupné byste nevracel.