Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sousedka si vymýšlí

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.
V bytovce pod námi bydlí sousedka, se kterou jsou problémy odjakživa.Nebudu to moc prodlužovat, jde o to, že z našeho balkonu k ní stékala voda když jsme zalívali kytky, dobře byla to naše chyba, tak jsme si pořídili větší podtácky a od té doby byl klid. Teď řešíme že bysme si nechali udělat okapničku aby k ní voda netekla ale bohužel momentálně na to nejsou peníze. No včera pršelo celý den, přišla jsem z práce a náš pes samou radostí že mě vidí, na balkoně skoro převrátil židli ve které bylo napršené, a ta voda jí stekla na balkon. Přišla zamnou a spustila že proč má zase na balkoně vodu atd..no o to by nešlo, když pršelo tak měl na balkoně vodu každý .. :-) ale dneska jsem se dozvěděla že nás nahlásila na úřad s tím, že prý jí náš pes močí na balkon a že celé dny štěká. Se štěkáním byl dřív problém a stěžovalo si víc lidí, tak jsme to vyřešili protištěkacím obojkem i když jsem byla zásadně proti tomu, ale jinak to nešlo. Takže předpokládám, že kdyby náš pes každý den štěkal, už by dávno někdo došel, tak jako to dělali dřív. Takže mi volali z úřadu že je na nás podaná stížnost a že za to může být pokuta a já moc nevím jak se mám bránit, protože ona si bude stát za svým. Sousedka je typ člověka co si rád vymýšlí..ještě když bydleli v bytě moji rodiče a malý bratr jezdil na odrážedle, došla s tím že jí to budí děti, přitom žádné nemá. Vím že to vidíte jen z jednoho pohledu, ale i tak prosím o radu, jak se mám na úřadě bránit. Děkuji

Řěkněte sousedce,že na tu komisi půjdes Vámi a bude tam vše osobně dokazovat.Ale bacha na ní,ta je schopná si polít zeď nebo balkon čajem a bude to svádět na Vašeho psa.S policajty trvejte na konkrétním zápisu,co kdo porušil a jak to bylo prokázáno a jaké námitky k tomu máte Vy.

Tak už nám došel dopis že se máme dostavit ke komisi. Tentokrát je problém s tím že prej rušíme už od začátku roku noční klid. konkrétně od 1.1.2015, kdy jsme ještě v bytě ani nebydleli. prej se to opakuje každou noc od 22-6 hodin..což je blbost protože kdyby jsme opravdu rušili noční klid, už dáávno by na nás někdo došel nebo zavolal policii. Shodou okolností, paní co to s námi bude u komise řešit, má stejné příjmení jako naše paní sousedka.. :-|

Mne sa zda ta rada prejst do protiutoku lepsia. Ono totizto problem je, ze ked niekto poda staznot tak uradnik sa nou za zakonu musi zaoberat, takze to predvolanie nie je o zhode priezvisk, ale o tom, ze to ma proste v naplni prace.
Navyse dokazovat ma prave zalujuca strana, takze ake dokazovanie, ze tam nebyvali? Proste obrana v 3 bodoch.
1. Hluk nerobime 0od 1.1, pretoze tam od 1.1 nebyvame.
2. Hluk nerobime, pretoze na to nie su ziadne dokazy a nie sme si vedomi ziadneho hluku.
3. Hluk robi naopak susedka, kazdy vecer tym trpime, treba ju predvolat tym padom. A chcem nasledne nahliadnut do zapisnice zo setrenia (aby sa to neuhralo do stratena fiktivne).

Je to sice zacarovany kruh, ale pokial susedka nie je celko mimo (co moze byt), tak ju po case tiez prestane bavit chodit po uradoch podavat vysvetlenia, ked na kazdu jej staznost zareagujete protistaznostou (ktoru musi uradnik tiez presetrit).

To je opravdu složité. Žádný pádný důkaz asi není,vše se bude točit okolo sousedů ve stylu "však se zeptejte po baráku".Záleží jak jste v domě zavedená a kdo vás veřejně podpoří. Musíte toho souseda přesvědčit a prostě mít sebou.Přímá odpověď od člověka nestraného dokáže víc,než řeč... ale i jiným to vadí ...