Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pracovní volno na odvoz manželky do nemocnice

Dobrý den
chci se zeptat jak je to s placeným volnem v zaměstnání když:
Ve středu jsem si vezl manželku z fakultní nemocnice na což jsem v práci dostal paragraf.
V pátek se její stav rapidně zhoršil,že jsem ji musel vést do nemocnice nejbližší našemu okolí,ale mám zrovna dovolenou...nemám nárok na paragraf i v ten pátek?Případně jak to bude pokud ji pustí tento týden domů a já si pro ni pojedu rovněž ve své dovolené?
Prostě mi jde o to kolikrát mohu manželku vést z a do nemocnice abych měl nárok na placené volno a jak je to v případě že zrovna čerpám dovolenou.Děkuji

ptát se vás nebudou - na ten paragraf máte právo a dovolenou si ušetříte, vyberete jindy, nebo ji prplatí - jen si o to říct, tohle není nějaký bolení v zádech nebo návštěva nemocnýho strejčka, každá normální firma i ta naše pokud toho nezneužíváte vám vyhoví.

otázka jest co prémie, nebo nějaký pracovní fond, musíte počítat i s tim že příjdete o peníze, ale lidský zdraví je fakt přednější, pokud neděláte v nějakým "renomovaným japonským podniku na knoflíky u pásu 16hodin denněů

Pokud jste o dovolenou požádal sám a nebyla vám nařízena, máte smůlu:

Přerušení dovolené

Zákoník práce uznává tři důvody přerušení dovolené, které se nezapočítávají do dovolené. Jsou to situace, kdy:

- nastoupí zaměstnanec v průběhu čerpání dovolené vojenské cvičení,
- byl uznán dočasně práce neschopným, nebo ošetřuje nemocného člena rodiny,
- nastoupí na mateřskou dovolenou.
Na přerušení dovolené v průběhu výkonu vojenského cvičení, či ošetřování člena rodiny se toto ustanovení vztahuje pouze tehdy, došlo-li k určení čerpání dovolené přímo zaměstnavatelem, tj. bez žádosti o čerpání dovolené samotným zaměstnancem. Požádá-li si o dovolenou sám zaměstnanec a zaměstnavatel jeho žádosti vyhoví, nelze pak zmíněné důvody, které nastanou v rámci čerpání dovolené uznat, jako přerušení dovolené.

Poptám se v práci a potom dám vědět jak vše dopadlo.Manža je už z Jipky převežena do vzdálenější léčebny,ale stejně za ní jezdím zatím každý den...jelikož na jipce jsem žádné věci pro ni nemohl nechat,ale v léčebně už osobní věci požadují no pendluji každý den ještě že tu dovolenou mám ...