Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení pracovního poměru - nemocenská

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu ohledně mého problému, který se týká pracovního práva. Už pár let pracuji v jedné soukromé firmě s několika tisíci zaměstnanci. Ale pár posledních měsíců mi nadřízený hází klacky pod nohy, poslední kapka bylo přeřazení na hůře placené místo - tak jsem se rozhodl v práci skončit a najít si novou práci.

Zde přichází můj dotaz. Pokud v práci dám výstup (ukončení pracovního poměru) a půjdu na ty dva měsíce výpovědní doby na nemocenskou kde si budu hledat novou práci - může mi zaměstnavatel poručit odpracovat třeba další měsíce jako náhradu za nemocenskou? Nebude to zaměstnavatel řešit jako hrubé porušení kázně, popř. mi napíše špatný posudek?

Předem dděkuji za odpovědi

Vše, co je sjednáno přímo v pracovní smlouvě,
lze měnit pouze se souhlasem obou stran.

Převedení na jiný druh práce tedy bylo možné pouze s Vaším souhlasem,
na návrh zaměstnavatele jste nebyl povinen přistoupit. (Existují i výjimky,
ale ty nezmiňujete.)

___

V práci se nedává "výstup" ani "ukončení". Zaměstnání můžete ukončit výpovědí.

Dá-li výpověď zaměstnanec, nedojde k prodloužení výpovědní doby
(prodloužení se vztahuje pouze na výpověď ze strany zaměstnavatele).

___

Pokud bych měla zdravotní problémy, nechala bych si vystavit neschopenku
a v době nemoci bych dala výpověď ze zdravotních důvodů.
(To by mohlo být "schůdnější" i pro nového zaměstnavatele.)

Nejlepší by samozřejmě byl postup, který uvádí Dale:
dát normálně výpověď a pracovní dobu odpracovat.