Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce. Co si exekutor může dovolit vůči příbuzným?

Pracující paní s výdělkem těsně nad minimální mzdou. Je majitelem rodinného domu. Je vdova a splácí postupně úvěr, který si vzali ještě s manželem. Žije zatím bez partnera.
V domě žije také její syn, který je momentálně bez práce. Půjčil si někde peníze a teď po něm exekutor chce 70 000,-.
Co s tím? V domě nic cenného není. Starý nábytek, 2 televizory ( se skleněnou obrazovkou ) starší lednička a mikrovlnka.
Může té paní exekutor zabavit dům?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud je psaný na maminku, domek vzít nemůže.Ale vše co je v něm může oblepit a pak se musí dlouhosá…
iconek 26.10.2015 23:31
iconek
Děkuji moc. To "dlouhosáhle dokazovat" probíhá jak? Paní má od většiny věcí paragony uschované.
Nol 27.10.2015 07:33
Nol
doklady, neexistence příjmů exekuované osoby a existence příjmů osoby vaší, čestná prohlášení a když… poslední
215487 29.10.2015 04:58
215487
syna vydědit, nebo mu zrušit trvalý pobyt. Vůči příbuzným je dost blbý pojem. jestliže se tam ten sy…
kamzl 28.10.2015 23:17
kamzl
zase tak těžké to není, zvláště pokud je bez příjmu nebo mu nebylo 18 let v době vzniku paragonů apo… nový
215487 29.10.2015 04:56
215487

Pokud je psaný na maminku, domek vzít nemůže.Ale vše co je v něm může oblepit a pak se musí dlouhosáhle dokazovat, co je dlužníka a co maminky.
Ideální je se z domu odhlásit (zrušit trvalé bydliště), aby měla maminka klid.
Po vyřešení problému se klidně zase přihlásit na trvalé bydliště.

Moje vlastní zkušenost s exekutorem.

syna vydědit, nebo mu zrušit trvalý pobyt. Vůči příbuzným je dost blbý pojem. jestliže se tam ten syn neustále zdržuje tak o věci a nejen ty příjdete, protože je težké dokázat že nejsou jeho nebo vaše či ještě někoho.

za 70000,- vám v dnešní době díky novele EŘ dům neprodají ale záleží na konkrétním exekutorovi, jeho detektivních znalostech apod. a zbyde vám jen " holý barák"

jak píšete že nic "cenného" v domě není je na jednu stanu dobře ale dle EŘ se exekutor může informovat na obecním úřadě, sousedů a kolemjdoucích a zjistí se že si dlužník žije nad poměry, toto předá soudu a ten vydá exekuční příkaz, to už pak začíná takový tem koloběh kdy vlastně dlužník je mimo a jediný kdo má starosti je ten kdo ho u sebe "nechal".

pro kontrolu není to nic světoborného jistější je vyhledat pomoc nějaké o.p.s. ale paragraf 66 EŘ a výš s dalšími odkazy na par.37 EŘ tam je to co o čem tu píšu...

zase tak těžké to není, zvláště pokud je bez příjmu nebo mu nebylo 18 let v době vzniku paragonů apod., pokud je dostatek svědků apod. ale v praxi se nemusí vše odehrát jako po másle, ale právě takové strašení nevinných lidí dost exekutorům v kradení věcí nahrává, je určitě dobré si dávat pozor a to zejména na formality v postupu, nepromeškat lhůty apod. a zároveň důsledně trvat na ústavou garantovaných právech včetně práva na nedotknutelnost vlastnictví.. nicméně v reálu se to může zamotat, takže je vždy lepší se takové situaci vyhnout.. ale strašit, že o vše přijde není dobré. A na barák by neměl exekutor v takovém případě vůbec dosáhnout, když jde o dluh syna. To už je úplný blud.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru