Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzavření smlouvy po telefonu

Dobrý den,
Kamarád si ze mě chtěl vystřelit a tak, když mu zavolali z firmy westernfield a nabízeli neuvěřitelné břity tak si s paní srdečně popovídal a místo toho aby řekl své údaje uvedl moje. vše odsouhlasil a potvrdil tak objednávku za 99kč za nějaké břity či co. Dost mě tím naštval protože uvedlo moje jméno, adresu a datum narození. Nedalo mi to a googlil jsem co to ten blbec doopravdy obědnal a zjistil jsem, že ta firma jsou podvodníci, kteří se po mě budou domáhat peněz. Jak se můžu proti takovému jednání bránit ? Stačí jednoduše abych balíček nepřevzal ?

Právě jsem se dovolal na zákaznickou linku kde se mě paní zeptala na celé jméno a dobu kdy to kamarád telefonickou smlouvu uzavřel a sdělila, že objednávku zruší tím skončil celý náš hovor. Myslíte, že už je to v pořádku ? Co i když po telefonickém zrušení objednávka dojde ?

Já bych na to nespoléhala.

Firmy, které takto sjednávají smlouvy po telefonu, mívají v pravidlech, že smlouvu lze vypovědět pouze písemně na konkrétní adresu. Přesné podmínky zasílají až s první zásilkou.

Já bych na Vašem místě zásilku převzala, vše důkladně pročetla a postupovala přesně podle jejich pravidel, jinak se to může táhnout měsíce až roky. [Pokud další zasílání neodmítnete ve stanovené lhůtě a stanoveným způsobem, budou Vám zasílat další zásilky a vymáhat platby.]

A "kamaráda", který má tak úžasný "smysl
pro humor", bych rychle odkamarádila…

Přesně tak.Když jsem si kdysi něco objednal na zkoušku zdarma a ono toho přišlo víc i se složenkou k zaplacení,kašlal jsem na ně.Pak přišel jakýsi výhružný dopis,že dlužím a vše předávají svému právnímu oddělení.Vše obyčejnou poštou.Tak jsem jim napsal mailem,že mi nic nedošlo a ať mi laskavě oni nebo ten právník pošlou datum odeslání a číslo balíčku,že se jako poptám na zdejší poště a budu to reklamovat(to stejně musí udělat oni).Ani neodpověděli na ten mail a přestaly mi i chodit ty jejich supervýhodné nabídky.

tu nejde ani tak o prevzatie/neprevzatie zásielky,ale o uzavretie kúpno-predajnej zmluvy a tá uzavretá bola,takže za neodobratie zásielky,resp.za právoplatné neodstúpenie od zmluvy si môžu nárokovať storno poplatky,ktoré keď obvyklým úročením dosiahnu určitú výšku,môžu byť predmetom neskoršieho vymáhania obvyklým spôsobom-platobný rozkaz,exekúcia etc.....tam pokial nemáš nejaký dôkaz,že si regulérne odstúpil od zmluvy s dotyčnou firmou nezmôžeš nič v prípade podania odporu voči platobnému rozkazu alebo exekučnému konaniu,súd to zamietne ako neopodstatnený odpor a takáto situácia môže velmi lahko nastať,môže a nemusí,ale keď nastane,tak..........

To nemyslíte vážně !
Takže vy jako právnička radíte, aby člověk převzal něco, co si NEOBJEDNAL, NECHCE TO, SMLOUVU NEUZAVŘEL a začal postupovat PODLE JAKÝCHSI OBCHODNÍCH PODMÍNEK FIRMY, která je mu u p*dele ?

On žádnou smlouvu neuzavřel, nedoporučený balík ať si klidně vezme, aby se ze zvědavosti podíval, co je uvnitř, pak to může celé vyhodit do odpadků. Doporučený balík rozhodně nepřebírat. A tím celá věc končí.
Strašně bych se divil, kdyby se jim podařilo soud přimět byť jen k vydání plat. rozkazu. Pak by to celé skončilo po podání odporu. Navíc myslím stále platí:
Stejné účinky jako podání odporu nastanou i tehdy, pokud se platební rozkaz nepodaří doručit do vlastních rukou žalovanému (nebo i jen jednomu ze žalovaných).

Kamarádovi bych se pomstil tak, že bych mu udělal to samé. :-D

Na mne dotaz působí dojmem, že se tazatel chce pokusit
"přehodit" sjednání smlouvy na kamaráda (jeho kamarád by
pravděpodobně neměl k dispozici všechny údaje, které jsou
k uzavření smlouvy po telefonu potřeba)…

Pokud smlouvu opravdu sjednal kamarád, nemusí tazatel dělat
nic. Může klidně čekat, kam až to firma dožene…

Možná by bylo dobré kamaráda trochu vytrestat,aby ho podobné blbosti příště už nenapadly.Zkus mu říct,že jsi jim tam všechno vysvětlil a přesměroval vše na jeho adresu a tak všechny případné pokuty a žaloby budou chodit už přímo jemu.A nech ho pár dní vydusit,ať ví co to jsou obavy ze soudů.

V podstatě pokud bude ta firma důkladná,tak si najme finanční agenturu (vzletný název na vymahačskou skupinu,nebo už ji má) podle smlouvy,která je monitorovaná,ta odešle platební příkaz na smluvní adresu. Pokud dotyčný poslechne zde "dobré" rady a zásilku nepřevezme,proběhne soud,který rozhodne o případném vymáhání pohledávky (to je ten exekutor),částka bude už ovšem o dost navýšená. Argument o porovnávání hlasů je fakt dobrý vtip.

Tak dobrý tip pro českou poštu, jak si zvednout obrat. Stačí lidem jako je pedroso odesílat dopisy, že údajně něco dluží nebo si něco objednali a pitomci budou následně rozesílat doporučené dopisy na všechny strany, že ty neexistující smlouvy ruší....
Tak jsem se po ránu hezky pobavil.
Jinak platební rozkaz vydává soud, který nejprve musí vyhodnotit relevanci pohledávky. Fakt to nefunguje tak, že každému, kdo se dostane k vašemu jménu, rodnému číslu a adrese a na tu pak pošle balík, který si nikdo nevyzvedne, vydá platební rozkaz (na jakou částku a podle čeho vyčíslenou ?) Při nařízeném soudním jednání (ke kterému ovšem reálně NIKDY nedojde) musí strana, která prohraje, uhradit náklady na zastoupení protistraně. Tedy kdyby to tyto společnosti hnaly k soudu, budou velmi rychle v mínusu. Jim stačí, když z těch všech "příjemců" jejich zásilek identifikují duševně slabší lidi/ pitomce (to jsou ti, kteří se s nimi začnou bavit namísto aby je poslali do p*dele/ignorovali je) a na ty pak zatlačí, protože z nich něco kápne.
Zavolala by mi jednou nějaká "finanční agentura" kvůli údajnému dluhu u neexistující smlouvy a pošlu ji do p*dele. Zavolala by mi podruhé a oznámil bych ji, že jestli to zkusí ještě jednou půjdu na policii ohlásit ji kvůli obtěžování, nebezpečnému vyhrožování, vydírání a podezření z pokusu o podvod.

... když mu zavolali z firmy westernfield a nabízeli neuvěřitelné břity tak si s paní srdečně popovídal a místo toho aby řekl své údaje uvedl moje. vše odsouhlasil a potvrdil tak objednávku za 99kč za nějaké břity ... Určitě neproběhla ?

Ano. Určitě neproběhla. Žádná smlouva mezi tazatelem a danou firmou nevznikla. Není tedy logicky ani právně co vypovídat. O kolik se vsadíme ?

Jinak i kdyby si to nakrásně náhodou tazatel reálně objednal (což ale NENÍ tento případ), stejně při nepřevzetí doporučené zásilky v podstatě neexistuje způsob jak vymáhat těch pár desetikorun za poslání jako způsobenou škodu. Museli by prokázat, že si zásilku nepřevzal úmyslně (tj. zásilka by musela být vysloveně odmítnuta adresátem, jinak může argumentovat tím, že žádný lísteček od pošty ve schránce nikdy nebyl).
Naopak pokud zásilku převezmeš a nezaplatíš požadované peníze nebo nevrátíš obsah už je možné z tebe platbu vymáhat. Stále ale POUZE za předpokladu, že sis zásilku objednal TY SÁM.

Škoda, že neznám tvé jméno a adresu (ani RČ nepotřebuju :)). Napadají mě zajímavé věci, co by se s tím daly dělat. :-D V podstatě bych dle tvé logiky mohl projíždět telefonní seznam a zvednout tak určité pobočce české pošty obrat klidně o 100 %... Navíc by si nakonec i ten prodejce pochybných břitů přišel na své, protože fůra pitomců by mu za to nakonec zaplatila....

Ivzez: "Já bych na Vašem místě zásilku převzala, vše důkladně pročetla a postupovala přesně podle jejich pravidel"

Už jí jdu napsat dopis, že s ní podle své domněnky mám právoplatně uzavřenou smlouvu (asi mi zavolala nějaká její kamarádka) a vypovědět se dá jen tak, když se svlékne do naha a půjde zatancovat doprostřed Václaváku a nebo podá výpověď osobně v mé provozovně na Jamajce.

Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Kromě toho, že ti dělá potíže pochopit, že to k tématu je (chovat se podle pravidel soukromé společnosti se kterou jsem žádnou smlouvu neuzavřel a nemám s ní žádný vztah, může jen pitomec) , tak mimo téma jsi především ty se slovním spojením: "Právoplatně uzavřená smlouva", která nemají s dotazem/tématem NIC společného. Kromě toho, že si to TY myslíš.

Tak skusim este raz v skratke ako to funguje.
Firma predava blbosti. na predaj si vacsinou najima telemarketingove agentury. Prijmy firmy tvoria ludia, co po telefone suhlasia so zaslanim tej blbosti postou a nasledne uhradia postovne. Vacsinou im potom revolveringovym sposobom chodia blbosti v pravidelnych intervaloch znovu a znovu. A ludia platia.
Potom je tu prijem c.2 a to ludia, ktori sice prijali prvu zasielku a mozno aj zaplatili nasledne "postovne", ale druhu zasielku uz nechcu. Firma zacne robit bububu s exekutorom a mozno 20% z nich zaplati, ale velmi netlaci. Vacsinou volaju len raz.
Treti prijem pre firmu je, ze ked nzahromazdi dost ludi, co odmietaju zaplatit preda tuto db ludi aj s pohladavkami specializovanej firme, ktora uz "pritvrdi" a prida viacero telefonatov a k tomu aj listovu komunikaciu. Kvoli setreniu vsak komunikacia byva na urovni obycajneho dopisu. Seriozny vymahac vzdy posiela doporucene, pretoze to potrebuje na sude ako dokaz....bubububu vymahaci posielaju obycajne listy, pretoze na ziadny sud nikdy nepojdu.
Bububu vymahacov sa bohuzial ludia boja este viac, maju hlavickove papiere, volaju dost casto, uz som sa stretol dokonca, ze na volania pouzivali volaci automat, ktory vam stale pripominal, ze dlzite (nastastie sa da cislo blokovat) a posobia presvedcivo. Su navyse psychologicky skoleny, takze vedia, co maju hovorit a ako reagovat. Bohuzial opat kopec ludi zaplati, takze inkasnych spolocnosti su dnes uz pomaly stovky...bodaj by nie, ked sa im tak velmi dari,
Nasledne na to si firma moze vytipovat zopar jedincov, u ktorych vyhodnot, ze je sanca ist do sudneho sporu a pokusi sa podat platobbny prikaz na sude. Sud vacsinou vyhovie, pretoze pohladavka vyzera vierohodne a navyse o tom nerozhoduje sudca, ale nizsi sudny uradnik. Kedze navrhovatel plati za navrh platobneho rozkazu sudny poplatok toto sa vzdy deje len na par jedincoch, inak by vymahacska firma bola stratova.
U tych par vytipovanych jedincov sa firma modli, aby nezareagovali, pretoze vie, ze na sude by prehrali. Ak nezareaguju sud automaticky uzna ich pohladavku a dojde k exekucii.
Pri exekucii je uz v podstate akakolvek obrana zbytocna.
Teraz kto su vytipovane obete vymahacov.
Stari ludia, ktorich pravne povedomie je nizke, zdravie podlomene a dochodcovia su vseobecne oblubenymi obetami podobnych podvodnikov.
Ak vymahaci vedia o niekom, ze sa napriklad zdrzuje v zahranici trvalo, alebo sa prestahoval a nezmenil si trvale bydlisko, ci nieco podobne skusia hrat na to, ze sa dotycny u vyzve zo sudu nikdy nedozvie a skusia platobny rozkaz aj na takychto ludoch.
Cele je to o psychologii a podstatne pre bezneho cloveka su dve veci. Prva je zasadneneplatit za nieco, co nechceme a druha reagovat na obalky s modrym pruzkom (aposn u nas), ktore posiela sud pripadne.