Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soud kvůli psovi

Dobrý den.
Máme opět problém se sousedkou. Přikládám diskuzi kterou jsem tu zakládala minulý rok: http://pravo.poradna.net/q/view/11166-sousedka-si- vymysli?page=r11477#r11477

A ted k věci. Jde o to, že minulý rok jsme byli u přestupkové komise kvůli našemu psovi, který údajně štěkal (to říkala sousedka, nikdo jiný si nestěžoval), a ještě to říkal policajt, který je proti nám docela viditelně zaujatý.
tento týden zastavil na ulici policajt přítele, a říkal že minulý týden u nás byl, protože u nás opět štěkal pes, a že at se připravíme, že si to sousedka nahrávala za dveřma a chce nás dát k soudu. Věřím tomu že náš pes třeba zaštěkal, ale pokud ona stála za dveřma tak štěkal proto, že to vycítí a hlídá nám byt. Potom policajt říkal že u nás asi 10 minut zvonil a nikdo nebyl doma a pes pořád řval. Což je taky jasný když někdo zvoní, tak pes štěká i když jsme doma. No, jenomže včera přítel potkal jiného policajta, a ptal se jestli o tom něco neví. Říkal že jo, že minulý týden u nás byl taky, ale že psa neslyšel a ptal se i sousedů, a ti si taky nestěžovali. No a jde o to, že pokud nás sousedka opravdu potáhne k soudu, jestli se můžeme něčím bránit, pokud sousedka vytáhne tu nahrávku? Jsem si jistá, že jindy pes neštěká, ale pokud někdo stojí za dveřma nebo zvoní, tak prostě hlídá, to je normální..a policajt nám pořád vyhrožuje, že k nám pošle hygienu atd..máme toho už opravdu dost. Díky za rady

jestli mate s ostatnimi sousedy dobre vztahy, zajistil bych si u nich vypovedi, ze psa neslysi. dal bych to neresil.

v pripade, ze si vas opravdu nekam pozvou, cemuz moc neverim, tak presne tak argumentovat, jak popisujes. pes na nahravce steka, protoze sousedka klepala na dvere a policajt zvonil, ostatni sousedi psa neslysi a ani kdyz jsme doma, tak nesteka.

na policajta, pokud vas obtezuje si lze stezovat jak u jeho nadrizeneho, tak na mistnim urade nebo inspekci ministarstva vnitra - nevim co to je za policajta statni nebo mestak.

se sousedkou, pokud vas vylozene nenapada, coz nenapada, nic nesvedete, nejlepe ji ignorovat.

je to měšťák. Ano obtěžuje nás už celkem dlouho. Jednou k nám přijel když přítel doma maloval a pustili jsme si k tomu hudbu. Vyhrožoval nám hygienou kvůli nepořádku v bytě, ale kdo u malování nemá nepořádek že..Se sousedkou jdou tvrdě proti nám, pořád vymýšlí jak by nás srazili.

No ale nejsem si jistý,že argument o štěkajícím psovi po zazvonění bude k něčemu přínosný. Pro sousedy je to obtěžující a to jim zřejmě vadí. Bude to jen na domluvě se sousedy.Po dobrém.

možno trochu off topic: susedka vytiahne nahrávku štekajúceho psa,ako dokáže,že je to práve Váš pes a že šteká v nejakom stanovenom čase alebo okamihu,ktorý ona udáva ? Požiadajte okolitých susedov,aby Vám dali písomné vyjadrenia ohladne toho,či im vadí/nevadí štekanie a či sa oni stotožňujú s tým,že pes šteká v neprimeranej miere a v nevhodnom čase takým spôsobom,že ich to obťažuje/neobťažuje....

Napadlo mne, přímo v hlavě - dostal jsem od Ježíška autokameru, video z ní je celkem kvalitní, nahrává i zvuky a hlavně i čas nahrávání a pokud se k ní přikoupí i nějaký GPS modulek, tak snad i souřadnice.
http://lamax-electronics.com/cz/kamery-do-auta/aut okamera-lamax-drive-c7/
A v závislosti na paměťové kartě umí nahrávat i několik hodin.
Tak co si něco takového opatřit a v případně nějakých problémů vytáhnout svou nahrávku, kdy a jak váš pes štěkal? Ale nejdřív se poraďte s nějakým advokátem, jak to udělat, aby to bylo průkazné.
Tady přikládám kousek obrázku z kamery (celý obrázek by zbytečně plýtval paměťovou kapacitou média, šlo mi o ten záznam času, GPS modulek zatím nemám, tak tam místo souřadnic jsou akorát čárky).
BTW: Když si ten záznam pustíte, možná vás překvapí, co ten pes vyvádí, když nejste doma:-D:beer:
[kamera1.jpg]
Obrázek se mi sem nepodařilo vložit, nevím proč, když ho dám na imagehosting, tak je to jen miniatura, ale kliknutím na něj se zobrazí celá velikost. Je to jen malý kousek z celého záběru kamery.

Tak za prvé, nahrávka sousedky jí je naprosto k ničemu:
1. Nelze z ní určit výši hluku
2. Nelze dokázat, že na nahrávce je štěkot vašeho psa
3. nelze dokázat, v jakou dobu/hodinu byla pořízena
4. nelze s ní dělat absolutně nic.

Pokud vás opakovaně obtěžuje měšťák = pseudopolicajt, okamžitě podejte stížnost k nadřízenému orgánu. Pokud vás zastaví na ulici, okamžitě vytočte linku 158 a požadujte příjezd PČR z důvodu, že vás neustále daný měšťák bezdůvodně obtěžuje a vy se cítíte ohroženi.

Bez měření hygieny nemůže udělat nikdo NIC.
Takže sousedce klidně odpovídejte na cokoli pouze třemi slovy: Jděte do p*dele.
Měšťákovi odpovídejte: "Přestaňte mě obtěžovat nebo zavolám PČR." (tu PČR opravdu doporučuji volat a to klidně(zejména) opakovaně, ideálně při každém kontaktu daného měšťáka s vámi).

Nene, na městského šimpanze je lepší jít jinak. Jakmile by mě zastavil, že něco chce, tak bych se ho zeptal, zda požaduje vysvětlení, případně zda provádí úkon nebo zákrok. Šimpanz nejspíš nebude vědět, na co se ho ptám a tak bych se ho na to ptal pořád dokola. Kdyby opice nevěděla, co chci, tak toto:

(4) Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

(5) Vysvětlení nesmí být požadováno od osoby, která by jím porušila státem uloženou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna.

(6) Strážník je povinen osobu předem poučit o možnosti odepřít vysvětlení podle odstavců 4 a 5.

§ 11 zákona o obecní policii.

(2) Strážník je povinen poučit osoby o jejich právech, provádí-li podle tohoto zákona zákrok nebo úkon spojený se zásahem do jejich práv nebo svobod, pokud to povaha a okolnosti zákroku nebo úkonu dovolují; v opačném případě je poučí okamžitě, jakmile to okolnosti dovolí.

§ 6 zákona o obecní policii

Navíc strážník obecní policie NEMÁ právo vstoupit bez svolení majitele do bytu; tedy kromě případů, kdy je ohrožen život, zdraví a majetek. Čili když ho nechci pustit do bytu, nemá tam co lézt. Kdyby se vstupu dožadoval, okamžitě volám 158.

jednou k nám dokonce přišel v teplákách, svetru a papučích..

Tak to asi nebyl ve službě,takže nemá právo něco řešit jako soukromá osoba.Pokud byl ve službě nebo to tvrdí,tak ho ihned ve dveřích vyfotit a podat stížnost za nemístné obtěžování a chybějící uniformu.Jestli se dožaduje vstupu do bytu bez povolení soudce k domovní prohlídce,ihned volejte státní Policii.A ať mu dají i dýchnout,zda neprovádí zákrok podnapilý.To by ho mohlo stát i místo.Nemusíte ho pustit ani do baráku,natož do bytu.

No ono by to k soudu asi ani nešlo,je to jen přestupek pro přestupkovou komisi.Ovšem ignorovat to nelze,mohou se předem domluvit a připravit nějaké rozhodnutí s pokutou.Stěžujte si vy na sousedku,že vás ona obtěžuje.Případně i na toho policajta,který by hned neměl vyhrožovat soudem nebo na ulici poskytovat informace o probíhajícím šetření.Jestli vás bude dál v čemkoliv šikanovat na ulici,trvejte na tom,aby vše co vám řekl bylo na stanici zapsáno,že si to přijdete na městský úřad nebo přímo ke starostovi zkontrolovat a budete požadovat kopii toho zápisu.Třeba dá časem pokoj.
Měření hluku asi objednat může,ovšem pokud to není v době nočního klidu,je otázka,jak silný hluk naměří přes dveře na chodbě a jestli to na té chodbě někoho poškozuje.To by museli měřit u té sousedky.Pokud nebudete u měření přítomni,zkuste vyslovit domněnku(ne obvinění),že sousedka boucháním do zdi nebo dveří možná sama psa provokovala před příchodem hygieniků.
Nebo že má pes alergii na staré krávy.:-)

u přestupkové komise jsme jednou byli, samozřejmě to dopadlo pro nás dobře. Jsou proti nám oba dva zaujatí takže nějaká stížnost by se na ně podat dala. a měření hluku ať klidně objedná, v noci je pes s náma takže neštěká a přes den štěká právě jen když někdo zazvoní nebo jde po chodbě. To je ale celkem normální, a pokud nám stojí někdo za dveřma a 10 minut vyzvání tak je jasný že bude pes řvát :-)

Také jsme v paneláku měli psa, který vyl, když jsme odešli. Napřed jsme požádali sousedy, aby zavolali, když bude výt a okamžitě jsem jel domů psa okřiknout. Ale pomohlo to jen na krátkou dobu. Tak jsem nasdílel PC doma a v práci a psa jsem okřikoval přes PC, když začal výt. Za tři dny bylo po vytí. Asi měl pocit, že jsem tam s ním. Možná zjistíte, že pes skutečně neštěká.
Nám kdysi pomohlo proti "věčné stěžovatelce" si na ni postěžovat. Nebyl to náš nápad, poradili mě to měšťáci, kteří už jí měli taky plné zuby. Načapali jsme ji, jak pálí listí. Čmoud byl vidět na 500m. Neptal jsem se, co s ní udělali, ale my měli od té doby klid.

Ona má totiž problém úplně se vším. Když si zapneme televizi, rádio, když u nás byli malý bráchové od přítele a dělali hluk..uznávám že tam křičeli protože prožívali nějakou hru, ale řekněte dítkám 5 a 8 let aby seděli na zadku a ani nedýchali. :-D když jsme si na balkoně přidělávali na zábradlí bambus, tak nám taky vynadala že děláme bordel, u komise si stěžovala že když ráno po 6 hodině odcházím do práce tak jsem hlučná, přitom po 6 hodině jsem už dávno pryč z domu :-D jednou řešila stopy na chodbě od našeho psíka, přiznávám že tam byli ale to že je po celé bytovce zadupaná chodba od podrážek od bot to už neřešila, vadil jí jen ty ťápoty od psa, který tam byli asi 4, protože psovi packy utíráme když vejdeme na chodbu. A to nám ještě řekla že jsme horší než cigáni, škoda že jsem neměla nahraný jak nás uráží :-| Uff..takhle bych mohla pokračovat do nekonečna :-)

Nebylo by lepší konečně vyrazit ze zákopů k protiútoku, aby na vás nepřítel stále neútočil? Stopy po psovi umyjte, zároveň zazvoňte na sousedku a sdělte jí, že příště si ty zvratky po sobě bude umývat sama. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Asi jste se na ni ještě dost nenaštvali, že?

My jsme taky kdysi měli takové skoro-sousedy.Naproti v baráku,takže tak moc neškodili.Jen furt koukali z okna,co se kde děje,pak třeba přišli žalovat,že jim naše děti běhají pod okny po trávníku(normální obecní trávník na sídlišti,ne jejich)a ať si děti hlídáme.Tak jsem je vyhodil,co se starají.Příště zase zvonili,prý že parkuji autem před jejich vchodem,kde jsou zvyklí stát oni.To jsem jim vysvětlil,že to není jejich ulice a že si musí za dost tisíc ročně pronajmout a označit místo k parkování od města.Takže dokud tam nebudou mít tabulku s jejich SPZ,budu si tam stát kdy budu chtít.A pokud mi třeba "někdo" poškodí auto nebo vypustí kola,budu vědět,koho nahlásit policii.A takto to bylo pořád,prostě veselo.Až jednou,kdy mě ta baba zase zastavila na ulici,co smím a nesmím dělat,jsem se naštval a řekl jí,že jestli ihned nedá pokoj a nepřestane nás obtěžovat,tak zavolám hned sanitku,aby jí odvezla do blázince.A byl rázem navždy pokoj,asi se bála,že to fakt udělám.
Prostě je třeba sousedku začít dusit,aby se ona bála cokoliv udělat nebo říct.

Tak to bych přímo nedělal,napřed se zeptejte,co vyšetřuje a případně pak proč řeší hluk v bytě tady na ulici.Pak ho teprve usaďte s tím obtěžováním pro nic.Jak psal už Dale Cooper, 20.01.2016 19:03,spolupracujte s ním,ale požadujte vysvětlení,co a proč dělá.
Snažte se raději naoko spolupracovat,když je on třeba někdy v právu.
Až příště zase zazvoní u vás doma,tak bych vedl rozhovor ve stylu:dobrý den,co si přejete?Jste ve službě?ne,tak co tu děláte?Ano,a co tedy potřebujete?Jo štěkání psa?Takže jste sám zjistil,že pes normálně neštěkal,začal až po zazvonění,což se u psa na hlídání ale očekává.Takže to hlavně sepište,já si zítra zajdu na služebnu ten zápis zkontrolovat,případně doplnit a budu určitě potřebovat kopii pro případná další udání,že to bylo prověřeno a je to v pořádku.
Když mu to takhle párkrát zkomplikujete s těmi zápisy a návštěvami jeho nadřízených,třeba dá sám pokoj,že chce mít klid.A jestli nemá maturitu,tak už to možná teď od ledna ani strážník není,jen asistent nebo na co ty nevzdělané převádí.

No tak taky asi ne. Jestliže měšťák zazvoní a pes začně štěkat,tak má důkaz je vymalováno. Je to úřední osoba. S nimi do sporu neradím jít. Oni nejsou hloupí,jak si třeba myslíte. Garantuji vám,že zná způsob jak psa rozeštěkat před "náhodně" procházejícími sousedy.

pes začně štěkat,tak má důkaz je vymalováno

Ale kdeže. Jaký důkaz? Že to slyšel? Já mohu tvrdit, že jsem ho před hodinou viděl v parku, jak si leští kládu.

Je to úřední osoba. S nimi do sporu neradím jít. Oni nejsou hloupí,jak si třeba myslíte

Ale, čeho se bát? Městského strážníka? Vůbec se s ním nemusí bavit; vypáčí z něj poučení, za jakých okolností lze odepřít podání vysvětlení, toto následně odepřít a mlčet. Mlčení není zakázané a není nikde ustanoveno, že se musí mluvit. I když je to městský strážník. Tuplem, jestli jim v teplákách leze do bytu... Ke mně by takhle vlezl jednou a naposledy.

Nejsem proti nim zaujatý, ale nepovažuji za vhodné se jim nějak servilně podbízet, nebo z nich sedět na pozadí. Zákon o obecní policii jasně říká, co strážník smí, nesmí, musí a může. Když jsou tyto mantinely očividně překračovány (lezení do bytu, obtěžování na ulici, vystupování bez uniformy...), je třeba konat a ne si to nechat líbit, protože "úřední osoba".