
Maringotka na vlastním pozemku
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s celoročním bydlením v maringotce na vlastním pozemku. Co všechno musí člověk splňovat, případně vyřidít, aby něco takového bylo možné. Děkuji
V případě potřeby ten dotaz rozvedu. Nevím, co teď konkrétně napsat.
Nejlepší bude jít "pokecat" na obecní úřad,kam spadá konkrétní pozemek (nejlíp s flaškou a kafem).Zkušenost z reality :Kamarád má maringotku na vlastním pozemku.Po kontrole musel namontovat zpátky kola (odstranil je aby mu s maringotkou nemohl nikdo odjet),musel zrušit suchý záchod (pořád na svém pozemku).Na reakci ,že přece není možné chodit na chemický záchod přímo v maringotce v přítomnosti rodiny,nebo někoho jiného,nebyl brán zřetel a musel okamžitě odstranit malou pergolu.O kousek dál už podobné prkotiny nikoho nezajímaly.No prostě nechtěl prodat pozemek jistému XY,kterému už patří většina zátoky.
Díky za komentář. Kola bych určitě nechal, ale vypustil. S tím záchodem mne to opravduje překvapuje, sám jsem chtěl kompostovací, abych jaksi "uzavřel kruh" a svůj "odpad" použil na pěstování zeleniny apod. Je to ekologické a přirozené. Nevím, proč si lidi zvykli srát do pitné vody.
Takže doufám, že na úřadě bude sedět kamarád ze základky, jinak jsem v kaši.
S tím sraním do pitné vody to je přesné. Těší mě, že si to uvědomuje více lidí...Jak jste to vyřešil s tou maringotkou, povoleními, záchodem atd? Taky se chystám.. Údajně je nový zákon, který to upravuje...?
Moje sestra má maringotku na zahradě, na kolách, podepřenou jako ostatní maringotky při dočasných pobytech na stavbách. Nemá žádné povolení. Sice tam nebydlí celoročně, ale není právní problém, aby tam žila. Jen nemůže k tomuto zístat trvalý pobyt.
Kde není žalobce, není soudce.
No a jsme právě u toho. I v dnešní době se najde spoustu aktivních soudruhů, kteří mají málo svých starostí a snaží se znepříjemňovat lidem život.
"Podívej mámo, von si tam jen tak žije ve dřevěný boudě a nic ho nezajímá, my jsme museli platit tohle a tohle, no jak k tomu přijdem, já ho normálně nahlásím a poženu to až k soudu"
Podobnost s lidmi, které znáte je čistě náhodná.
Další věc je ten trvalý pobyt, nevím jestli jste četl ten článek, co jsem postoval výše. Je zvykem, že takové paskvily bez problému projdou. Takže co pak ?
Ten článek, je jen návrh, ale víte kolik podobných paskvilů již bylo.
Zákon neumožňuje, aby jste měl trvalý pobyt na zahradě v maringotce, ale nezakazuje, abyste si takovou maringotku postavil na zahradu a obýval jí.
Tak tak,máme na svém pozemku chatu a stejně chodí kontroly máme-li kanalizaci a kam se vypouštějí odpady. Vlastní pozemek vše nedovoluje.
Kdo Vám chodí na kontrolu odpadů, prosím? Myslím z jakého úřadu? Zajímalo by mě to z toho důvodu, že soused si udělal z přepadu v septiku potůček, který vede celou svou zahradou do přilehlého potoka a žádná kontrola mu nehrozí. Díky za odpověď.
V Brně na to byla cca před 10ti lety obr akce,kontrolovali všechny chaty a pozemky na obou březích přehrady,složení už nevím přesně,ale ze stavebního odboru a asi hygienik a někdo z katastrálního. Zajímala je jediná věc - kam odvádíte fekálie.
No a když jim odpovím, že kompostuji, tak dostanu pokutu, nebo mě rovnou zastřelí ? Docela by mě zajímalo, jak to je. Je paradox, že člověk, který se snaží být ekologicky zaměřený má víc problémů se zákonem, než ten, co znečišťuje.
Nevím co se dělo pře 10 lety v Brně, ale suché záchody nejsou zakázané.
Před deseti lety řešili to co jsem popsal,budou-li nyní někoho střílet,já neovlivním.Suché záchody nebyly zakázané ani tehdy,ale nebyli asi pitomí a rozeznali i tehdy suchý záchod od "nesuchého".
Jdeme s debatou jinam, neřešmě záchod. Řešme dotaz..
Ale vůbec ne, tohle je součástí dotazu. Jelikož opravdu plánuji celoroční obývání, bez záchodu bych se neobešel. Vy tedy tvrdíte, že suchý záchod, popřípadě kompostovaní je v pořádku, na druhou stranu vás chodí kontrolovat, zda a kam odvádíte odpad.
A co třeba voda ? Když budou šedou vodu filtrovat a používat ji na zálevání, má to nějaké limity ? Je to možné ? Když například prokážu rozborem, že taková voda je nezávadná, ba co víc, v podstatě pitná.
V takovém případě bych tedy žádný odpad neprodukoval, akorát bych jednou za týden odnesl smetí.
Ano,jak jsem to popsal,bylo to sice dříve,ale i nyní je možné,že stejný zájem může nastat a kontrola bude. Jistě,chemické WC (slovo záchod někomu vadí) je plnohodnotná náhrada. Ale opravdu může být problém neexistence třeba septiku. Je to dost nejasné,jak nyní postupovat.
Co jsem tak četl, tak zákon maximálně počítá s kořenovými čističkami apod. Nikde jsem nenašel zmínku o číštění přes uhlík, případně přes nějaké DIY filtry, které jsou stejně účinné, jako ty průmyslově vyráběné.
Něco jsem našel ještě tady, kdyby to někoho zajímalo : http://www.ceskykutil.cz/zahrada/voda-v-zahrade/li kvidace-odpadnich-a-destovych-vod
mj, pokud chcete celoročně obývat maringotku, musíte mít i záchod. To je jasné. Když si pořídíte suchý záchod, bude po problému. Pokud budete chtít WC, musíte mít prostor pro žumpu. Místo žumpy můžete mít septik s napojením na kanalizaci. Na to již musí být povolení.
Je jen na Vás, který záchod chcete a podle toho musíte konat.
Jak jsem psal výše. Chci tohle : http://www.omick.net/composting_toilets/OR_toilet_ open.jpg
A to přijde na kompost.
Ještě bude hrát roli,jak je pozemek zapsán.Stavební parcela,zemědělská půda a nevim co ještě.
V tom případě se nabízí otázka, jaký druh pozemku je pro takový záměr nejvhodnější. Jinak jsem zapomněl zmínit, že pozemek se teprve chystám kupovat, takže ty možnosti jsou otevřené.
Víte, mně se taková myšlenka taky moc líbí. Klidně si kupte krásný pozemek u lesa, na louce, u rybníka, s výhledem na hory, a tam si tu maringotku dejte. Záchod vyřešte jako na tábořišti suchou latrínou, pitnou vodu si přivezete v kanystru a bez elektriky se obejdete hladce. A soustřeďte se na užívání pohody v přírodě. Když tam nebudete dělat bordel, tak Vás nikdo prudit nebude a kdyby přece, tak to budete řešit, až ten problém nastane - podle toho, jak velký bude.
V podstatě je tady úplně jedno,jestli na tom vysněném pozemku bude maringotka,nebo vila za 10 melounů,když bude odpad vyveden do lesa.
To je asi jedno,každopádně ten cirk prezentuje snad jako boudu na nářadí.
V podstatě se chystám udělat něco podobného. Vodu, nejlépe dešťovou, filtrovat přes uhlí. Suchý záchod...S čím si ovšem teď nevím rady, je koupě toho pozemku samotného. Potřebuju ho co nejdřív. Mám maringotku, zaplatila jsem zálohu, majitel mi počká snad měsíc, ale ne o moc déle. Lokalita-úplně nezáleží, někde v Čechách, nebo na Moravě, lépe východ, severovýchod. Ne nížina. Ale jde o to, že netuším, jak nejlépe na to. Zeptat se přímo na obci, nebo shánět přes realitku....?..Nemám auto, ani řidičák, takže všude dojedu pouze vlakem, nebo autobusem. Když bude pozemek do dvou kilometrů od zastávky, dobré. Musí tam být přístupová cesta, aby se tam mohla maringotka dovézt...Netušíte někdo, jak postupovat?
Zmapované pozemky na prodej mají realitní kanceláře. Možná zkusit obvolat obecní úřady,zda-li neprodávají obecní pozemky. Ale i na vlastním pozemku může být problém s bydlením v maringotce. Jak odpovíš na dotaz hygienika,jak je to s odpadem vody,s toaletou ? Nebylo lepší napřed sehnat pozemek pro tu maringotku a pak ji koupit ?