Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maringotka na vlastním pozemku

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s celoročním bydlením v maringotce na vlastním pozemku. Co všechno musí člověk splňovat, případně vyřidít, aby něco takového bylo možné. Děkuji

V případě potřeby ten dotaz rozvedu. Nevím, co teď konkrétně napsat.

Nejlepší bude jít "pokecat" na obecní úřad,kam spadá konkrétní pozemek (nejlíp s flaškou a kafem).Zkušenost z reality :Kamarád má maringotku na vlastním pozemku.Po kontrole musel namontovat zpátky kola (odstranil je aby mu s maringotkou nemohl nikdo odjet),musel zrušit suchý záchod (pořád na svém pozemku).Na reakci ,že přece není možné chodit na chemický záchod přímo v maringotce v přítomnosti rodiny,nebo někoho jiného,nebyl brán zřetel a musel okamžitě odstranit malou pergolu.O kousek dál už podobné prkotiny nikoho nezajímaly.No prostě nechtěl prodat pozemek jistému XY,kterému už patří většina zátoky.

Díky za komentář. Kola bych určitě nechal, ale vypustil. S tím záchodem mne to opravduje překvapuje, sám jsem chtěl kompostovací, abych jaksi "uzavřel kruh" a svůj "odpad" použil na pěstování zeleniny apod. Je to ekologické a přirozené. Nevím, proč si lidi zvykli srát do pitné vody.

Takže doufám, že na úřadě bude sedět kamarád ze základky, jinak jsem v kaši.

S tím sraním do pitné vody to je přesné. Těší mě, že si to uvědomuje více lidí...Jak jste to vyřešil s tou maringotkou, povoleními, záchodem atd? Taky se chystám.. Údajně je nový zákon, který to upravuje...?

Moje sestra má maringotku na zahradě, na kolách, podepřenou jako ostatní maringotky při dočasných pobytech na stavbách. Nemá žádné povolení. Sice tam nebydlí celoročně, ale není právní problém, aby tam žila. Jen nemůže k tomuto zístat trvalý pobyt.

Kde není žalobce, není soudce.

No a jsme právě u toho. I v dnešní době se najde spoustu aktivních soudruhů, kteří mají málo svých starostí a snaží se znepříjemňovat lidem život.

"Podívej mámo, von si tam jen tak žije ve dřevěný boudě a nic ho nezajímá, my jsme museli platit tohle a tohle, no jak k tomu přijdem, já ho normálně nahlásím a poženu to až k soudu"

Podobnost s lidmi, které znáte je čistě náhodná.

Další věc je ten trvalý pobyt, nevím jestli jste četl ten článek, co jsem postoval výše. Je zvykem, že takové paskvily bez problému projdou. Takže co pak ?

V Brně na to byla cca před 10ti lety obr akce,kontrolovali všechny chaty a pozemky na obou březích přehrady,složení už nevím přesně,ale ze stavebního odboru a asi hygienik a někdo z katastrálního. Zajímala je jediná věc - kam odvádíte fekálie.

No a když jim odpovím, že kompostuji, tak dostanu pokutu, nebo mě rovnou zastřelí ? Docela by mě zajímalo, jak to je. Je paradox, že člověk, který se snaží být ekologicky zaměřený má víc problémů se zákonem, než ten, co znečišťuje.

Ale vůbec ne, tohle je součástí dotazu. Jelikož opravdu plánuji celoroční obývání, bez záchodu bych se neobešel. Vy tedy tvrdíte, že suchý záchod, popřípadě kompostovaní je v pořádku, na druhou stranu vás chodí kontrolovat, zda a kam odvádíte odpad.

A co třeba voda ? Když budou šedou vodu filtrovat a používat ji na zálevání, má to nějaké limity ? Je to možné ? Když například prokážu rozborem, že taková voda je nezávadná, ba co víc, v podstatě pitná.

V takovém případě bych tedy žádný odpad neprodukoval, akorát bych jednou za týden odnesl smetí.

Ano,jak jsem to popsal,bylo to sice dříve,ale i nyní je možné,že stejný zájem může nastat a kontrola bude. Jistě,chemické WC (slovo záchod někomu vadí) je plnohodnotná náhrada. Ale opravdu může být problém neexistence třeba septiku. Je to dost nejasné,jak nyní postupovat.

mj, pokud chcete celoročně obývat maringotku, musíte mít i záchod. To je jasné. Když si pořídíte suchý záchod, bude po problému. Pokud budete chtít WC, musíte mít prostor pro žumpu. Místo žumpy můžete mít septik s napojením na kanalizaci. Na to již musí být povolení.
Je jen na Vás, který záchod chcete a podle toho musíte konat.

V podstatě se chystám udělat něco podobného. Vodu, nejlépe dešťovou, filtrovat přes uhlí. Suchý záchod...S čím si ovšem teď nevím rady, je koupě toho pozemku samotného. Potřebuju ho co nejdřív. Mám maringotku, zaplatila jsem zálohu, majitel mi počká snad měsíc, ale ne o moc déle. Lokalita-úplně nezáleží, někde v Čechách, nebo na Moravě, lépe východ, severovýchod. Ne nížina. Ale jde o to, že netuším, jak nejlépe na to. Zeptat se přímo na obci, nebo shánět přes realitku....?..Nemám auto, ani řidičák, takže všude dojedu pouze vlakem, nebo autobusem. Když bude pozemek do dvou kilometrů od zastávky, dobré. Musí tam být přístupová cesta, aby se tam mohla maringotka dovézt...Netušíte někdo, jak postupovat?

Zmapované pozemky na prodej mají realitní kanceláře. Možná zkusit obvolat obecní úřady,zda-li neprodávají obecní pozemky. Ale i na vlastním pozemku může být problém s bydlením v maringotce. Jak odpovíš na dotaz hygienika,jak je to s odpadem vody,s toaletou ? Nebylo lepší napřed sehnat pozemek pro tu maringotku a pak ji koupit ?