Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HPP, je to tak možné?

Dobrý den,
mám pracovní smlouvu na dobu určitou. Tato smlouva končí 25. března 2016. 1. února 2016 mi nadřízená sdělila, že smlouvu neprodouží a že od 2. února do 25. března mi nebude přidělovat práci a platit mne bude průměrnou mzdou. Zdůvodnila to tím, že mi chce umožnit začít si už hledat jinou práci. Včera jsem uspěla ve výběrovém řízení a 14. března mám nastoupit, nicméně, když jsem se zmínila o tom, že v původní firmě mi běží ještě smlouva, přijali to dost nelibě, s tím, že mám 11. března ukončit stávající smlouvu dohodou, což ovšem udělat nehodlám, jelikož si myslím, že mohu mít dva týdny dva hlavní pracovní poměry. Je to tak?:) Děkuji předem velmi pěkně!:-)

Dobrý den, tolik zákon :

§ 304

(1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

(2) Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.

(3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.

(4) Ustanovení odstavců 2 a 3 se použijí, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak88).

"výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele"

Ale ona v období března u původního zaměstnavatele žádnou činnost shodnout s předmětem činnosti nového zaměstnavatele nevykonává. Pochybuji, že v nové práci bude její náplní práce činnost: nicnedělání...

V zákoně nic takového napsáno není. Pokud by to bylo dle tebe, bylo by v zákoně uvedeno, že činnost uvedená ve smlouvě se nesmí shodovat s činností uvedenou ve smlouvě u nového zaměstnavatele. Proč to tak není ? Protože by to díky tomu každý očůral. Činnost je zjevně to, co ve firmě reálně vykonává.
Pokud by měla ve smlouvě uvedeno, že bude vytírat podlahu a reálně by tam sepisovala podklady pro právnické smlouvy, co myslíš, že by bral v potaz soud ?

Smyslem daného paragrafu je to, aby zaměstnanec nevynášel nevědomky know-how jedné firmy a nevyužíval ho u jiné bez souhlasu svého zaměstnavatele. K ničemu takovému zde nedojde/nedochází. Ona v původní firmě nic dělat nebude. Tedy nic neporušuje. Vůbec nemusela svému novému zaměstnavateli nic oznamovat.
Nepopírám, že rozumné bylo/je toto novému zaměstnavateli oznámit (byť ji k tomu zákon nenutí).

No to mám za to, že jsem reagoval pouze na citaci a ne na samotný zákon. V tom zákoně se totiž vůbec nepíše o činnosti zaměstnance pro zaměstnavatele. Takže je úplně jedno, jestli zaměstnanec zrovna pracuje nebo ne. Bez souhlasu zaměstnavatele nesmí vykonávat stejnou činnost.

Teda já nějak nechápu, proč neodejdeš podle požadavku tvého nového chlebodárce na dohodu s původním chlebodárcem? Je to výhodné pro všechny tři strany, což se nevidí úplně často, nebo ti jde o to zůstat ve staré práci ten týden za "průměr" a být doma?