Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nutné zastavení

Dobrý den, musel jsem zastavit na zákazu zastavení z důvodu hlášení palubního počítače k okamžitému zastavení a hlášené poruše. Po cca 3 min. hovoru z technikem jsem na jeho radu vypnul hlášení v pal. počítači a odjel do servisu k nápravě. Přišlo mi předvolání od městské policie. Počítá zákon z takovou variantou, když auto v danou chvíli v podstatě není pojízdné?
Děkuji a s pozdravem Bohdy

my máme vo vyhláške; "zákaz státia" a "zákaz zastavenia" vozidla. Beztak som z toho "voláky zmetený" než si to v gebuli preložím do správneho výkladu.

Pokiaľ nevyliezol z vozidla, iba vyhodil výstražné blikačky, mal by sa z toho vyzuť.

A teda o čom to je?

Snáď nie o zastavení na križovatke na stopke alebo na červenú či pred prechodom pre chodcov.

Jasne píše, že zastavil dočasne na krajnici nejakej vozovky I.II.III. kategórie, kde ho vymákli. Tam je možné pole pôsobnosti využiť podľa zákona.

Presne definované vyhláškou, napríklad zastavenie z dôvodu vypustenia divej zvery zo sedadla spolujazdca do lesa, manželčičku na nákup do super_hyper marketu, naložiť nemtavú svokru prekotenú kdesi z hlbokého jarku kde sa bola vyšmochtať apod. bez toho, aby polovodič opustil vozidlo napríklad na kafíčko do mekáča. Vo vozidle by sa teoreticky mohol z termosky unavený vodič nabumbať.

Státie je pojem trvalé odstavenie vhejkla na dobu neurčitú.

Presne definované vyhláškou, napríklad zastavenie z dôvodu vypustenia divej zvery zo sedadla spolujazdca do lesa, manželčičku na nákup do super_hyper marketu, naložiť nemtavú svokru prekotenú kdesi z hlbokého jarku kde sa bola vyšmochtať apod. bez toho, aby polovodič opustil vozidlo napríklad na kafíčko do mekáča. Vo vozidle by sa teoreticky mohol z termosky unavený vodič nabumbať.

nic z toho ovšem nespadá to kategorie "zastavení vozidla". Hádej proč?

Lebo si zabudol vodič naložiť na strechu nosičov nábytok v prípade sťahovania zo svojho trvalého bydliska po zastavení pred vchodom? Alebo si práve vymenil pichnutú gumu z rezervy nemajúc inú možnosť?

Poddám sa. Nechám sa odborne poučiť expertom z odboru dopravy, tj. dopravológom.

Mne táto formulácia zákona nejako nikdy nešla nacpať do gebule, hoci vlastním papiere a jazdím už "sto rokov".

Je to jednoduché. Zastavení a stání je z vůle řidiče. Potřebuji nakoupit, pokecat ze sousedkou, jít na záchod a pod. Zastavení vozidla je bez vůle řidiče, protože musí z jiného důvodu, než z vlastní vůle. Zastavení na červenou, protože píchnul kolo, zastavila jej policie, protože je před ním kolona, přejel cyklistu a pod.

zákon s tým počíta,pokial má auto poruchu a je potrebné ho okamžite odstaviť,na takéto príležitosti je napr.aj v aute vozený výstražný trojuholník-viz príspevok od milan.cukrar-pokial nebol použitý,poiroti ani mestapo nevie prečo si stál tam, kde si stál a môžu to úplne regulérne riešiť ako priestupok,lebo z ich pohladu si bez akéhokolvek zjavného dôvodu stál tam,kde je zákaz zastavenia alebo zákaz státia..........