Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď nájemní smlouvy v bytu

Ve smlouvě mám napsáno:

Pronajímatel i Nájemce jsou před skončením nájmu uplynultím sjednané doby oprávněni nájemní smlouvu vypovědět pouze ze zákoných důvodů uvedených v § 2285 a násl. NOZ.

Co to znamená?

Na internetu jsem našel:

http://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/paragraf-2285/

Což mi nedává odpověď na to, co jsou ty zákoné důvody, podle kterých mě může pronajímatel vyhodit z bytu.

Díky za radu

V SVK O.z. je možné vypovedať nájomnú zmluvu pred jej ukončením jedine, ak prenajímateľ potrebuje byt pre seba a jemu blízke osoby. Táto podmienka nemusí byť dodržaná a akceptovaná zo strany nájomcu. O prípadnom spore zúčastnených strán rozhodne jedine súd. Do tej doby nájomná zmluva trvá a prechádza aj na nového majiteľa nehnuteľnosti ak nebola zmluva v tomto bode taxatívne ošetrená.

Počítam, že sa jedná o zmluvu uzatvorenú na dobu určitú.

NOZ, § 2286

(1)
Výpověď nájmu vyžaduje písemnou formu a musí dojít druhé straně. Výpovědní doba běží od prvního dne kalendářního měsíce následujícího poté, co výpověď došla druhé straně.

(2)
Vypoví-li nájem pronajímatel, poučí nájemce o jeho právu vznést proti výpovědi námitky a navrhnout přezkoumání oprávněnosti výpovědi soudem, jinak je výpověď neplatná.

___

Výpovědní doba činí tři měsíce a začne běžet až prvním dnem měsíce následujícího pio doručení výpovědi.
(Kdyby Vám majitel výpověď doručil v říjnu 2017, začala by výpovědní doba běžet 1. listopadu 2017 a skončila by 31. ledna 2018.